Magnolia 'WADA'S MEMORY'

Magnolia
Magnolia 'WADA'S MEMORY'
šácholan
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dalším skvostem mezi magnóliemi je tato zvláštní, u nás zatím ještě méně známá odrůda, pojmenovaná po japonském botanikovi Koichiro Wada, někdy označovaná i jako magnolia x kewensis. Jedná se o velmi odolnou odrůdu, křížence mezi m.kobus a m.salicifolia, registrovanou v roce 1959. Nese poměrně velké květy: 15-20 cm široké při úplném rozevření, které jsou sněhově bílé. Okvětní plátky jsou podlouhlé a celkový vzhled připomíná hvězdokvěté druhy, přestože se k nim neřadí. Listy jsou úzce vejčité, středně až tmavě zelené. Další specialitou je barva nových větví, která zůstává nápadně zelená až do jara, než začnou přirůstat nové výhony. A ještě jednou zvláštností se pyšní Wada´s Memory: tvar tohoto stromu je přísně pyramidální, což je u magnólií neobvyklé. Roste středně rychle, desetiletá rostlina může mít kolem 4 metrů a svého maxima 9m dosáhne za několik desetiletí pouze ve výživných půdách bez okolní výsadby. Kvete bohatě a spolehlivě každým rokem. Zem potřebuje humózní, mírně kyselou (přidejte rašelinu), neustále vlhkou, ale propustnou – v létě nutno pro udržení vlhkosti zamlčovat. Magnólie nemají rády rýpání, hrabání či jiné vyrušování kořenového systému kolem stromu. Plně mrazuvzdorná.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia x loebneri 'MERRILL'
Magnolia x loebneri 'WILDCAT'
Magnolia kobus
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.