Prunus armeniaca 'APRIKOSE VON NANCY'

Prunus armeniaca
Prunus armeniaca 'APRIKOSE VON NANCY'
meruňka - středně pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Tzv. nanteská meruňka je již velmi stará a osvědčená odrůda z roku 1709 s několika uznanými jmény: Aprikose von Nancy, De Nancy, Gros Peche. Vyniká velikostí plodů, kterou jsou snad největší mezi všemi, které u nás lze pěstovat. Jsou téměř kulaté, světle oranžové s načervenalým líčkem, dužina je sladká, aromatická a středně šťavnatá a snadno odlučitelná od pecky. Zraje od konce července do začátku srpna po dobu dvou týdnů, což umožňuje postupný sběr. Je vhodná pro přímý konzum i další zpracování. Přestože se původně jedná o francouzskou odrůdu, je vhodná pro většinu regionů naší republiky. Je samosprašná a velmi produktivní, přesto lze výnosy ještě zvýšit výsadbou jiné meruňky v okolí.

Meruňky se raději nestříhají. Pokud je přesto potřebujete řezat, udělejte to co nejdříve po odkvětu, jakmile začne tvořit listy, nebo po sklizni, dokud je stále v plné síle, aby vytvořila dostatek plodonosných větví na další rok a výtokem mízy zalepila místa řezu a tak se bránila infekcím.

Strom roste středně bujně do vzpřímeně zakulacené koruny. Potřebuje slunečnou, výhřevnou polohu a dobrou, živnou zem, která bude dobře propustná – v mokré zemi trpí na choroby. Mrazuvzdorná ve dřevě do cca -29 °C.

Poslední revize 01-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus armeniaca  'HARGRAND'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.