Rosa 'MEIviolin' PIERRE DE RONSARD® EDEN ROSE 88®

Rosa 'MEIviolin' PIERRE DE RONSARD®
Rosa 'MEIviolin' PIERRE DE RONSARD® EDEN ROSE 88®
růže popínavá (Meilland)
VZRŮST popínavé/liána
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až růžová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Růži EDEN ROSE® snad ani není potřeba představovat. Od roku 1986 je hvězdou růžového světa a každoročně se jí prodá na tisíce kusů. Je z roku 1985 a ve francouzské firmě Meilland ji vyšlechtil Jacques Mouchotte. Původní jméno PIERRE DE RONSARD® dostala po francouzském básníkovi ze 16.století, neboť její květy jsou čistá poezie: světle krémový až bílý základ s něžně růžovými okraji a přelivy na svých skvostných okvětních plátcích, jež jsou poskládány v ušlechtilý tvar čajohybridní až plnokvěté růže. Vůně je slabá, příjemná. Kvete opakovaně od června do října. Až později díky celosvětovému zájmu byla přejmenována na Eden Rose 85, což znamená Růže z Ráje.

Opadavé listy jsou tmavě zelené, částečně lesklé a velmi odolné chorobám. Roste rychle buď do vzpřímeného keře o výšce kolem jednoho metru, pokud se každoročně ostříhá u země, nebo do bujné popínavky o výšce 2,5-3,5 m. Stonky jsou pevné a hodí se i k řezu – tohle je ta pravá růže pro svatební kytici nebo aranžmá. Odolává chorobám, horku i dešti. Patentována byla jako MEIviolin PP6892 roku 1989, ale patent již vypršel.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Popínavé růže se nestříhají, ale lze ji tvarovat a udržovat menší promyšleným jarním řezem. Otrháváním odkvětlých květů podpoříte nasazování nových poupat. Pro silná květenství odstříhávejte odkvetlé trsy nad prvním listem s 5 lístky.

Poslední revize: 23-06-2011; 22-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'BIEDERMEIER GARDEN'
Rosa 'THE ALBRIGHTON RAMBLER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.