Rosa 'MEIgriso' BARONNE DE ROTHSCHILD®

Rosa 'MEIgriso'
Rosa 'MEIgriso' BARONNE DE ROTHSCHILD®
růže keřová - čajohybrid (Meilland)
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato růže, celým jménem BARONNE EDMOND DE ROTHSCHILD® je výstavní skvost již od roku 1968. Zatímco u nás se schylovalo k Pražskému jaru, ve šlechtitelské dílně francouzské firmy Meilland se slavilo, protože tento čajohybrid je klenot nad klenoty a ještě dnes po tolika desetiletích patří k vyhledávaným odrůdám zejména mezi sběrateli voňavých růží.

BARONNE DE ROTHSCHILD® nabízí velké, 11-13 cm široké, poloplné květy sytě fuchsiově růžové barvy v ušlechtilém tvaru klasického čajohybridu. Rubová strana okvětních plátků je purpurově stříbřitá. Její nadmíru silnou vůni asi nedokážu popsat – spíše ostře kořeněná s lehce sladkými květinovými tóny a špetkou citrusu. Kvete opakovaně od června do října na pevných stoncích a tvoří pěkné, do kulata tvarované keře. Je vhodná i k řezu. Opadavé listy jsou tmavě zelené, lesklé a velmi odolné chorobám, díky čemuž získala roku 1971 ocenění ADR. Další důležité ceny, které získala:

Gold Medal Rome 1968
Gold Medal and Le Roeulx Perfume Cup 1968
Gold Medal Lyon 1968
Silver Medal Geneva 1968
Silver medal Kortrijk 1968
Valbypark 1969 certificate
Rose d'Or (Theodolinde Crown) and Most Fragrant Rose Monza 1969
Belfast Perfume Award 1971

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Toto navršení je praktické i při jarních výsadbách, kdy očka ochrání před pozdními mrazy i vyschnutím. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Na podzim můžete zakrátit větve na polovinu a zjara po mrazech ji zastříhněte na 3-5 živých oček. Během sezóny odstříhávejte větvičky s odkvetlými květy až prvními pětilistému listu. Pravidelným hnojením během vegetace uspíšíte tvorbu dalších poupat a květů až do podzimu.

Poslední revize: 24-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'KORjupvio' CARMEN WÜRTH™
Rosa 'PALMENGARTEN FRANKFURT'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.