Rosa 'MEIlolipo' PIERRE CARDIN®

Rosa 'MEIlolipo'
Rosa 'MEIlolipo' PIERRE CARDIN®
růže keřová - čajohybrid (Meilland)
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:růžová a sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Když jsem si poprvé prohlédl plně vykvetlou růži PIERRE CARDIN®, byl jsem naprosto uhranutý. Do té doby jsem ještě nikdy neviděl tak důmyslně propracovanou barevnou texturu na okvětních plátcích růží. Není divu, že svůj výtvor Alan Meilland pojmenoval na počest jednoho z nejvýznamnějších módních designérů stejného jména, který nejenže tvoří haute couture z nejkvalitnějších materiálů s promyšlenými vzory, ale zároveň jako první návrhář dokázal přiblížit módu běžnému člověku v kolekci prêt-à-porter.

PIERRE CARDIN® je exkluzivní čajohybridní růže od firmy Meilland z Francie, představená roku 2008. Nese plné, ušlechtilé květy o průměru 11-12 cm s nápadným středem, jejichž okvětní plátky jsou bohatě ale jemně melírované světle a tmavě růžovou barvou. Nese silnou, kořenitou vůni s příměsí ovoce, hřebíčku a čerstvého sena. Kvete opakovaně od června až do října na vzpřímených stoncích, které se hodí i křezu. Opadavé listy jsou středně zelené, lesklé a většinou zdravé. Roste do vzpřímeného keře s pevnými větvemi o výšce 80-100 cm a šířce kolem půl metru.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Toto navršení je praktické i při jarních výsadbách, kdy očka ochrání před pozdními mrazy i vyschnutím. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Na podzim můžete zakrátit větve na polovinu a zjara po mrazech ji zastříhněte na 3-5 živých oček. Během sezóny odstříhávejte větvičky s odkvetlými květy až prvními pětilistému listu, případně i hlouběji, pokud chcete, aby se i během vegetace koruna pěkně zmladila. Pravidelným hnojením během vegetace uspíšíte tvorbu dalších poupat a květů až do podzimu.

Poslední revize: 29-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'AUSmerchant' PRINCESS ALEXANDRA OF KENT®
Rosa 'KORjupvio' CARMEN WÜRTH™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.