Coreopsis 'GOLDEN STARDUST'

Coreopsis
Coreopsis 'GOLDEN STARDUST'
krásnoočko
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:zlatá a rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Moderní odrůdy se šlechtí zejména pro krásnější barvy květů, kompaktnější trsy, spolehlivější růst bez starostí, vylepšenou mrazuvzdornost i prodlouženou dobu kvetení.

Krásnoočko Golden Stardust vyšlechtil Blair Winner z americké Santa Pauly v Kalifornii, tj. stejný muž, který vyšlechtil i sérii UPTICK™. V tomto případě se jedná o neobvyklý skvost s poměrně velkými, jako sedmikráska tvarovanými květy o rozpětí 5-6 cm. Jsou sytě zlatavě žluté s výrazně mahagonově červenohnědou kresbou, která je v létě slabší a s koncem sezóny je mahagonové v květech více než žluté. Kvetou od června až do prvních mrazů na vzpřímených stoncích o výšce kolem 50 cm. Rostlina tvoří dobře větvené, husté trsy. Listy jsou středně zelené, podélně třílaločné, úzce kopinaté a odolné běžným chorobám až do konce léta. Díky extrémně bohatému kvetení na dlouhé období a výrazným barvám toto krásnoočko spolehlivě zastoupí i letničky, které po jednom roce květináči musíte vyhodit. Patent č.PP30770 vyšel roku 2019.

Krásnoočka jsou nenáročná na půdní typ a nevyžadují údržbu. Sázíme je výhradně na plné slunce do nepodmáčené půdy s dobrým odtokem vody. Jsou nápadnou součástí trvalkových záhonů, stejně jako atraktivním zpestřením mezi nízkými dřevinami. Dobře snáší sucho, proto jsou populární do skalek. Pro neustálou tvorbu květů doporučuje odstříhávat stonky s odkvetlými květy až k paždí s listem, kde se vytvoří nové poupě, ale není to nezbytné. Plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 05-10-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis  LIL' BANG™ 'Daybreak'
Coreopsis 'Baluptgonz' UPTICK™ GOLD & BRONZE
Coreopsis grandiflora 'M8867p' SUNKISS
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.