Buddleja davidii 'Tobud072' BUZZ™ IVORY

Buddleja davidii 'Tobud072'
Buddleja davidii 'Tobud072' BUZZ™ IVORY
komule Davidova, motýlí keř
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:krémová a oranžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od začátku léta, kdy vykvétá, až do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, převážně motýly a včely, kterým nabídne dostatek pastvy díky množství nektaru a dlouhodobému kvetení. Sérii BUZZ™ šlechtí v Anglii pro jednu z nejstarších tamních zahradnických firem Thomson & Morgan mladý francouzský šlechtitel Charles Valin a v Americe ji zastupuje společnost Cultivaris North America LLC z Floridy, jež zastupuje šlechtitele, kteří se zabývají vytvářením a hledáním nových odrůd. Kolekce BUZZ™ je výjimečná tím, že zahrnuje pouze kompaktní odrůdy, které bohatě kvetou celé léto a jejichž výška nepřesahuje cca 1,5m.

BUZZ™ IVORY je výjimečná odrůda motýlího keře z roku 2009 (patent č. PP23464 vydán v 2013). Zatímco většina zahradníků dává přednost sytě až křiklavě vybarveným odrůdám, tato si hrdě nese své elegantně slonovinově bílé květy s oranžovým hrdlem. Květenství jsou cca 10 cm dlouhé, voňavé laty a vykvétají velmi bohatě od poloviny července až do konce září. Mohou připomínat i šeřík, proto se keři někdy také přezdívá letní šeřík, i když toto jméno je zavádějící, neboť se používá pro lagerstroemii.

Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, sivě zelené z horní strany a stříbřité zespodu. Keř roste vzpřímeně, hustě a kompaktně do výšky a šířky kolem 1,5m. Doporučujeme jej každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 80% loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě a rychle a takto zmlazený bude pěkně olistěný a bohatě kvetoucí po dlouhé období. Dobu kvetení a množství květů podpoříte pravidelným odstříháváním odkvetlých lat, které začínají tvořit semena.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do středně živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v mokru by mohla v zimě shnít. Mrazuvzdorná je do cca -29°C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší rostliny s vyzrálým dřevem.

Poslední revize 07-10-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Buddleja davidii 'SUMMER BIRD White'
Buddleja davidii 'MARBLED WHITE'
Buddleja davidii 'WHITE PROFUSION'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.