Wisteria floribunda (syn. 'White With Blue Eye') 'KIMONO'

Wisteria floribunda (syn. 'White With Blue Eye')
Wisteria floribunda (syn. 'White With Blue Eye') 'KIMONO'
vistárie květnatá (vistárie japonská) - STROM
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až lila až fialová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Všechny vistárie jsou krásné a jakmile vykvetou, uchvátí svou bohatostí kvetení snad každého. Odrůda Kimono je navíc výjimečná. Její čtyřslovné anglické jméno White With Blue Eye téměř nikdo nepoužívá, protože Kimono je kratší i elegantnější. Vypadá jako svatební šaty utkané ze sněhových vloček s kapičkami růžově fialového inkoustu. Pěstuje se i jako strom, kde lépe vyniknou její 50-60 cm dlouhé hrozny téměř bílých květů s jemně lila fialovým přelivem. Vykvétají koncem dubna těsně před listy a jakmile se rozvine poslední kvítek v dlouhém hroznu, začnou bujně rašit listy. Ty jsou neméně atraktivní – velké, lichozpeřené, jasně zelené a na stromě vydrží dlouho do zimy. Po odkvětu se začnou tvořit plody ukryté v dlouhých luscích, jsou jedovaté a dozrávají až koncem podzimu nebo zjara příštího roku.

Jako každá vistárie i tato nabídne bohatší koncentraci květů na menší ploše, pokud je stříhaná. Nejdelší výhon vždy zkraťte radikálně, čímž podpoříte tzv. postranní trny, což jsou krátké větvičky posazené kolmo k hlavnímu výhonu a ty kvetou nejvíce. Dokonce pro lepší kvetení pomůže i omezený prostor pro kořenový systém. Hlavní střih dělejte koncem zimy a během sezóny odstraňujte dlouhé nové výhony.

Pěstovaná jako strom nabídne překrásný pohled na nepravidelně vytvarovanou korunu nejen v době květu ale i během léta díky pěkným listům. Potřebuje dostatečně silnou oporu kmene na tak dlouhou dobu, než její liánovité a pružné dřevo natolik vyzraje a zpevní se, aby udrželo celou rostlinu, jelikož zůstává dlouho ohebné.

Vistárie poroste ve vlhké ale dobře odvodněné, kyselé zemi, mírně humózní. Přemíra živin se projeví bujným olistěním na úkor kvetení, takže raději nehnojte. Pouze v případě chlorózy (žloutnutí listů) dokyselte půdu nebo doplňte železo. Mladé rostliny potřebují chráněné místo, starší rostliny včetně stromkových jsou plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 28-10-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda') 'MULTIJUGA'
Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda') 'MULTIJUGA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.