Malus domestica 'PANENSKÉ ČESKÉ'

Malus domestica
Malus domestica 'PANENSKÉ ČESKÉ'
jabloň - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Tzv. panenské jablíčko je plodem staré české odrůdy Panenské české, jež vznikla ještě před rokem 1800. Naši sousedé pro ni měli více názvů – Roter Jungfernapfel, Böhmischer a dokonce i francouzské Pommes des Vierges (i tady zůstaly panny přítomny).

Jedná se o pozdní jabloň s menšími až středně velkými plody, které možná neohromí velikostí, ale nadchnou barvou i chutí. Mají nádherně rudou slupkou a jako efektní kontrast téměř bílou dužinou. Ta je příjemně sladkokyselá, silné, kořenité chuti a nadmíru šťavnatá. Dozrává v listopadu a dobře se skladuje až do jara. Netrpí na otlačeniny. Je dobře odolná padlí a vcelku dostatečně proti strupovitosti. Plodí na dlouhém dřevě a pro kvalitní plody bude ráda za zálivku navíc.

Jabloně porostou v téměř jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší plodnost jim dopřejte hlubokou, živnou zem s dostatečnou vlhkostí po výsadbě a při tvorbě plodů. Stříhají se v zimě, pokud je to potřeba, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Do plodnosti přichází později, zato následně plodí spolehlivě. Je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou: Elstar, Fuji, Gala, Golden Delicious, Golden Reinette, Granny Smith, Melrose, Opal, Pinova, Rajka, Rubinola, Spartan, Starking a Topaz. Pro větší plody můžete v létě mírně protrhávat. Velice mrazuvzdorná až do cca -34 °C.

Poslední revize 10-11-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2020 / únor 2021 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica 106
Český výpěstek
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Malus domestica 106
Český výpěstek
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Malus domestica 'PANENSKÉ ÈESKÉ' výška 150-175 cm
Český výpěstek
STANDARD
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Malus domestica 'BOHEMIA'
Malus domestica 'STARKING'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.