Thuja occidentalis 'Congabe' FIRE CHIEF™

Thuja occidentalis 'Congabe'
Thuja occidentalis 'Congabe' FIRE CHIEF™
zakrslý zerav západní, túje
VZRŮST malý keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a zlatá
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Když se kolem roku 1900 objevila zakrslá odrůda túje východní Rheingold, stala se pro svůj tvar i barvu senzací. A když se po sto letech na jedné z těchto rostlin objevila mutace ve formě zářivěji zbarvené větvičky, máme tu senzaci číslo římská dvě. Našel ji Gabriel Cesarini z amerického Dentonu ve státě Maryland. Patent č. PP19009 byl vydán roku 2008.

FIRE CHIEF™ je zakrslá východní túje, jež vás upoutá kulatou stavbou a jemnými větvičkami, které na jaře raší limetkově žlutozelenou barvou, v létě dozrávají do šalvějově zelené s bronzově červenými konci. Na podzim se mění do zářivě zlatožluté až jantarově oranžové. Roste pomaleji do kulovitého tvaru v nadýchaném až lehounce rozcuchaném habitu, takže ti, kdo potřebují mít své keříky přesně střižené, mohou libovolně od jara do poloviny léta tvarovat. Oproti svému předchůdci lépe snáší tíhu sněhu.

Je vhodná do skalek a malých zahrádek a nádob, stejně jako doplněk větších keřů a stromů v zahradě, kterým vytvoří malebnou podsadu. Střih je možné provádět zjara po mrazech nebo v polovině léta. Není náročná na půdní typ, snáší kyselou i alkalickou reakci, ale nesnese vlhkostní extrémy: zem nesmí být ani podmáčená a ani vysušená (zejména v létě), rostlina by měla tendenci prosychat. Doporučujeme pěstovat neustále zamulčovanou. Mrazuvzdorná do cca -40°C a je natolik otužilá, že ji můžete pěstovat ve venkovních květináčích bez rizika umrznutí.

Poslední revize 11-11-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Thuja occidentalis 'Mr BOWLING BALL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.