Polystichum tsussimense

Polystichum tsussimense
Polystichum tsussimense
kapraď tsushimská
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
Stálezelené listnáče
Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kapraď tsushimská pochází z východní Asie a někdy se jí říká i korejská kapradina. Jedná se o spolehlivý, stálezelený druh se středně zelenými, velmi lesklými, zpeřenými listy. Na rozdíl od ostatních kapradin stejného rodu nejsou dokonale dvakrát zpeřené, neboť její segmenty (pinnae) jsou při spodní bázi téměř srostlé ve větší, kopinaté, vykrajované lístky. Listy jsou 20-40 cm dlouhé, pevné, vzpřímené a tvoří kompaktní, nevelký, hustý trs v efektním tvaru trychtýřovitého hnízda.

Kapraď tsushimská dává přednost polostínu nebo i tmavému stínu pod stromy s hustou korunou. Vyžaduje výživnou, neustále vlhkou půdu, která bude dobře odvodněná, aby v zimě neshnila. Doporučujeme ji pěstovat neustále zamulčovanou a jednou až dvakrát během sezóny ji přihnojit pomalu rozpustnými hnojivy pro stálezelené rostliny.

Její mrazuvzdornost se ve světě uvádí jako zóna 6, tedy do cca -23 °C, což není úplně přesné. Toto je pouze hranice, do které jí vydrží zdravé listy. Ale na kořenech je daleko odolnější a zvládá zimy až do cca -29 °C. Pokud jsou její listy po zimě unavené nebo nevzhledné, ostříhejte je a nechte narašit celou rostlinu znovu.

Poslední revize: 03-12-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Polystichum tsussimense
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Polystichum tsussimense
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Dryopteris affinis
Polystichum polyblepharum
Dryopteris erythrosora
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.