Viburnum plicatum 'Jww1' KILIMANDJARO®

Viburnum plicatum 'Jww1'
Viburnum plicatum 'Jww1' KILIMANDJARO®
kalina řasnatá
VZRŮST střední keř
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

KILIMANDJARO® je nevšední odrůda kaliny řasnaté kompaktního růstu. Zároveň je to první velký úspěch nizozemského šlechtitele jménem Jan-Willem Wezelenburg. Roku 2002 zkřížil odrůdu Pink Beauty a nepojmenovaného semenáče a výsledek se dostavil o 3 roky později. Na prestižním veletrhu novinek Plantarium 2017 získala stříbrnou medaili. Patent v USA má číslo PP22326 (2011) a v Evropě EU35852 (2013).

Kalina řasnatá KILIMADJARO® si vás získá hned dvěma výjimečnými atributy. První vás nadchne na první pohled – tvoří kompaktní, úzce pyramidální keře, které se vejdou snad do každé zahrady na rozdíl od základního druhu a jemu podobných, jež jsou široce rozložité. Druhým jsou květy a jejich dlouhá sezóna. Jsou složené v plochých okolících, asi čtvrtinu tvoří nápadné, sněhobílé, sterilní květy a zbytek jsou droboučké, krémově bílé, fertilní květy. Podobná květenství najedete na mnoha druzích hortenzií (h. pilovitá, h. drsná apod.). Kvetení začíná v polovině května, hlavní vlna trvá asi měsíc, poté si rostlina trochu odpočine a za pár týdnů se objevují květy nové, jež nakvétají už v menší míře ale spolehlivě až do začátku podzimu.

Po květech následují tmavě modré, nejedlé ale nejedovaté, drobné plody. Opadavé listy jsou vejčité až široce elipčité, 10 cm dlouhé a asi 4 cm široké, hluboce vrásněné, svěže zelené během sezóny a na podzim se mění do svítivě červené a místy až vínové barvy. Roste poměrně rychle a lze jakkoli tvarovat, ideálně po první fázi kvetení, případně začátkem jara.

Opadavé kaliny dávají přednost plnému slunci či mírnému polostínu, středně živné, dobře odvodněné ale vlhčí zemi, nezáleží na pH. Kalina řasnatá je mrazuvzdorná do cca -29 °C.

Poslední revize 06-12-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Viburnum plicatum 'MARIESII'
Viburnum plicatum 'LANARTH'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.