Achillea millefolium TUTTI FRUTTI™ PINK GRAPEFRUIT

Achillea millefolium TUTTI FRUTTI™
Achillea millefolium TUTTI FRUTTI™ PINK GRAPEFRUIT
řebříček obecný
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Série řebříčků TUTTI FRUTTI™ vznikla v Holandsku a zahrnuje kompaktní a dlouho kvetoucí odrůdy nápadných barev. Rostliny vznikly samovolnou mutací odrůdy Summer Pastels a byly pojmenovány po druzích ovoce, jimž jsou dle barvy nejpodobnější. Objevila a selektovala je roku 2003 kypersko-nizozemská šlechtitelka Elisabeth Sahin-Georgiadou, která roku 2015 obdržela prestižní medaili AAS Medallion of Honour od All Americas Selection za její celoživotní přínos botanice a zahradnickému oboru.

Řebříček TUTTI FRUTTI™ PINK GRAPEFRUIT (růžový grep) vykvétá v červnu obrovskými květenstvími, jež jsou složená z malých, jemně růžových kvítků. Upořádání je plochý, vrcholový okolík o rozpětí 6-9 cm. Stonky jsou pevné a vysoké kolem 40 cm. Kvetení trvá běžně až do srpna a při pravidelném odstříhávání odkvetlých stonků lze prodloužit až do října. Listy jsou jemné, sytě trávově zelené, v přízemní růžici větší, podél stonků menší, bohatě dřípené jako list kapradiny. Tvoří husté trsy formované do vyvýšených polštářů. Odrůda byla patentována roku 2010 pod č. PP20741.

Řebříček je absolutně nenáročná trvalka, vhodná do běžných záhonů a do suchých míst a skalek. Díky letnímu kvetení je ideální do kompozic, které mají být v plném květu právě o prázdninách. Lze výborně kombinovat tón v tónu s jinými kvetoucími trvalkami podobné barvy, nebo jej můžete použít jako barevný doplněk mezi keři. Po hlavním kvetení stonky odstřihněte, čímž podpoříte růst nových a zdravých listů.

Není náročný na živiny ani na půdní typ, pouze nesmí stát v mokru. Nejlepší umístění je na plném slunci. Hnojení nedoporučujeme. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 27-12-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Achillea DESERT EVE™ 'Deep Rose'
Achillea millefolium  'PRETTY BELINDA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.