Heuchera 'Tnheuner' NORTHERN EXPOSURE™ Red

Heuchera 'Tnheuner'
Heuchera 'Tnheuner' NORTHERN EXPOSURE™ Red
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ rudá
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Americká trvalková školka Terra Nova® Nurseries se díky šikovné ruce a odhadu jejich šlechtitelky Janet Egger stala za léta své existence synonymem pro heuchery. Na svém kontě jich mají již opravdu mnoho, jedna hezčí než druhá. A když už by se mohlo zdát, že není s čím novým přijít na trh, roku 2017 představuje svou sérii s názvem NORTHERN EXPOSURE™, jež v sobě snoubí úspěch kanadských kvetoucích dlužich z výzkumné stanice Modern Research v Manitobě a Janetino šlechtění druhu h.richardsonii s atraktivně laločnatými listy podobnými pelargoniím. Nejenže se podařilo vyšlechtit rostliny krásné, ale prohloubila se i jejich mrazuvzdornost až do -40 °C (ne že bychom to zrovna u nás potřebovali, ale pro nejchladnější země Evropy to jistě úspěch je) a rovněž odolnost rzi.

Dlužicha NORTHERN EXPOSURE™ Red nese sytě červenohnědé listy s náznakem oranžové barvy. Jejich tvar se odborně nazývá orbikulární, což v lidské řeči znamená zakulacený. Okraje jsou zvlněné a mělce laločnaté, žilnatina výrazná. Jsou neopadavé. Již v dubny vyrůstají asi 35 cm vysoké, tenké, červené stonky s droboučkými, světle žlutými květy, jež krásně kontrastují s barvou listů. Dlužicha je trvalka a roste bujně do pěkného, polštářovitého trsu. Odrůdu vyšlechtila Janet Egger a je chráněna patenty č. PP29420 (USA-2018) a EU51863 (Evropa-2019).

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Tato série je mrazuvzdorná jsou do cca -40 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 02-01-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Heuchera 'Tnheuner'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Heuchera 'Tnheuner'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Heuchera 'BERRY SMOOTHIE'
Heuchera 'CHERRY COLA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.