Acer 'IslAJ' ARCTIC JADE®

Acer 'IslAJ'
Acer 'IslAJ' ARCTIC JADE®
hybridní korejský javor
VZRŮST vyšší keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Javor pseudosieboldův, většinou nazývaný jednodušeji korejský, pochází ze zalesněných částí severní Číny a Koreje. U nás je to málo známý, přesto velice ceněný druh zejména mezi všemi, kdo milují japonské javory, ale nedaří se jim je s úspěchem pěstovat. Korejský javor má totiž tu obrovskou výhodu, že netrpí ani na jednu chorobu či nectnost, jež se u japonských druhů mohou vyskytnout a je naprosto bezúdržbový. Tuto vlastnost mají naštěstí jeho hybridy – kříženci javoru korejského a javoru japonského.

ARCTIC JADE® je hybridní javor korejský z americké série Jack Frost®, kterou vyšlechtili ve školce Iseli Nurseries v Oregonu. Vyniká silnou odolností mrazům, bujným růstem a krásnými barvami na podzim. Jeho opadavé listy jsou dlanité, rozdělené do sedmi výrazně zoubkatých cípů. V létě jsou středně zelené a matné a na podzim se mění do zlatavě oranžové, zářivě šarlatové až vínové barvy na nejvíce osluněných partiích. Zjara vykvétá množstvím purpurově červených kvítků, následované červenými samarami (typicky javorové nažky se semeny).

Roste středně rychle (30-40 cm za rok) do vzpřímeného keře s nápadnými horizontálními patry. Jako každý javor i tento můžete stříhat a jakkoli tvarovat – nejlépe od konce podzimu do poloviny zimy, než vystoupá míza.

Korejský javor pro dobrý a zdravý růst nevyžaduje kyselou půdu jako jeho japonští příbuzní, ale pravdou je, že v kyselé zemi bude jeho podzimní vybarvení mnohem výraznější. Dopřejte mu živnou, kyprou (neudusanou) zem a rovnoměrné vlhko, protože v suchu neporoste a nejraději jej udržujte zamulčovaný. Miluje plné slunce a zvládne i lehoučký polostín. Extrémně mrazuvzdorný až do -34°C.

Poslední revize 15-02-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer japonicum 'ACONITIFOLIUM'
Acer pseudosieboldianum
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.