Incarvillea delavayi

Incarvillea delavayi
Incarvillea delavayi
dvojostice
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

Dvojostice je překrásná trvalka s nápadnými, až exoticky vyhlížejícími květy, která v našich podmínkách spolehlivě přezimuje a zdobí zahradu na začátku léta svým kvetením a do podzimu atraktivním olistěním.

Květy jsou široce trubkovité, takže není divu, že patří do čeledi trubačovitých jako například popínavé trubače. Jsou sytě růžové se žluto-bílým hrdlem. Mohou být až 8 cm široké. Vyrůstají na stonku o výšce 10-25 cm (podle věku a umístění rostliny), přičemž jeden stonek může nést až 10 květů. Otrháváním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v dobrém, slunečném a teplém létě, pokud včas odstraníte odkvetlé stonky, může vykvést znovu.

Listy jsou lichozpeřené, středně zelené a mírně lesklé. Vypadají jako velkolistá kapradina – jsou až 30 cm dlouhé a vytváří přízemní růžici, ale nejsou přisedlé k zemi. Raší velmi pozdě, tak si nedělejte starosti, pokud ještě na začátku dubna nic neuvidíte. Dvojostice vytváří trsy, kde každá rostliny má svůj hlavním kořen a i když se časem dají množit dělením, nejlépe uděláte, pokud je necháte na stanovišti co nejdéle – nemají rády přesazování a vyrušování na kořenech. Kořeny jsou dužnaté a umí hospodařit s vodou, takže přestože je tato trvalka vlhkomilná, může být vysazena i na skalce, kde ji občas zalijete, ale v každém případě bude mít dobře odvodněnou zem, protože dužnaté kořeny by v mokré zemi mohly v zimě shnít.

Nejlépe se jí daří na plném slunci, nebo v částečném letním přistínění. Půdu potřebuje živnou, propustnou, nezáleží na pH reakci. Ocení hlubší zem a zamulčování, které se v chladnějších oblastech republiky doporučuje na zimu zdvojnásobit, aby srdíčko se zárodky nových listů bylo schované. Je plně mrazuvzdorná.

Poslední revize 26-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Incarvillea delavayi
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.