Incarvillea delavayi 'SNOWTOP'

Incarvillea delavayi
Incarvillea delavayi 'SNOWTOP'
dvojostice
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dvojostice je překrásná trvalka s nápadnými, až exoticky vyhlížejícími květy, která v našich podmínkách spolehlivě přezimuje a zdobí zahradu na začátku léta svým kvetením a do podzimu atraktivním olistěním.

Květy jsou široce trubkovité, takže není divu, že patří do čeledi trubačovitých jako například popínavé trubače. Kultivar „Snowtop“ má květy sněhově bílé se žluto-bílým hrdlem. Mohou být až 8 cm široké. Vyrůstají na stonku o výšce 10-25 cm (podle věku a umístění rostliny), přičemž jeden stonek může nést až 10 květů. Otrháváním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v dobrém, slunečném a teplém létě, pokud včas odstraníte odkvetlé stonky, může vykvést znovu.

Listy jsou lichozpeřené, středně zelené a mírně lesklé. Vypadají jako velkolistá kapradina – jsou až 30 cm dlouhé a vytváří přízemní růžici, ale nejsou přisedlé k zemi. Raší velmi pozdě, tak si nedělejte starosti, pokud ještě na začátku dubna nic neuvidíte. Dvojostice vytváří trsy, kde každá rostliny má svůj hlavním kořen a i když se časem dají množit dělením, nejlépe uděláte, pokud je necháte na stanovišti co nejdéle – nemají rády přesazování a vyrušování na kořenech. Kořeny jsou dužnaté a umí hospodařit s vodou, takže přestože je tato trvalka vlhkomilná, může být vysazena i na skalce, kde ji občas zalijete, ale v každém případě bude mít dobře odvodněnou zem, protože dužnaté kořeny by v mokré zemi mohly v zimě shnít.

Nejlépe se jí daří na plném slunci, nebo v částečném letním přistínění. Půdu potřebuje živnou, propustnou, nezáleží na pH reakci. Ocení hlubší zem a zamulčování, které se v chladnějších oblastech republiky doporučuje na zimu zdvojnásobit, aby srdíčko se zárodky nových listů bylo schované. Je plně mrazuvzdorná do cca -28°C.

pooslední revize 26-12-2007
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.