Bletilla striata

Bletilla striata
Bletilla striata
orchidej vzpřímená
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Co takhle dopřát si pěknou zahradní orchidej? Máte-li rádi neobyčejné rostliny, prohlédněte si tuto princeznu z Číny. Jedná se o otužilý druh, který je možné pěstovat venku i u nás.

Květy jsou výrazně fuchsiově purpurové až levandulově růžové, od cípu k cípu měří 4-5 cm a vyrůstají na krátkém stonku (cca 15-25 cm) v množství 6-12 květů. Jejich tvar je typicky orchidejovitý s 5 zadními užšími plátky a nápadně řaseným a vybarveným hrdlem uprostřed. Kvete podle počasí od poloviny června téměř měsíc.

Listy jsou přibližně stejně vysoké jako květní stonky, středně zelené a jemně vrásčité, jako by byly poskládané. Přestože patří k orchidejím, jedná se o trvalku, která každý rok po sezóně odumře až k zemi a na jaře raší znovu z hlízy. Čím déle ji necháte v zemi, tím bohatěji pokvete a bude se rozrůstat do síly.

Není vůbec náročná na pěstování, pokud ji dobře zasadíte. Pro úspěšný růst je NEZBYTNÉ zajistit dobrou drenáž, protože nesmí v zimě stát ve vodě, přestože má ráda vlhko. Zasaďte ji tak, aby hlíza byla cca 10 cm v zemi. Zem potřebuje velmi živnou, je dobré ji promíchat s hrabankou nebo kompostem a hlavně pískem nebo jiným drenážním materiálem. K bohatému kvetení potřebuje slunce, ale pozor na letní úpal. Najděte jí místo, kde na ni bude svítit ráno nebo odpoledne; a kde přes poledne bude v lehkém nebo úplném stínu. Ocení občasné hnojení a zálivku, než odkvete. Poté nezalévejte. V našich podmínkách je dobré ji na zimu zamulčovat. S kůrovým mulčem je mrazuvzdorná do -27°C.

Poslední revize 26-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Bletilla striata
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.