Salvia Color Spires® 'AZURE SNOW'

Salvia Color Spires®
Salvia Color Spires® 'AZURE SNOW'
šalvěj luční
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:modrofialová a bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Šalvěj je rod, který čítá kolem 900 druhů. U nás se pěstuje zejména šalvěj (tzv. babské ucho) jako léčivá rostlina, což je dřevnatá a dokonce stálezelená trvalka. Populární jsou i subtropické druhy, jež se u nás uplatňují jako letničky a mají tu úžasnou vlastnost, že kvetou bez ustání od konce jara do začátku podzimu. My vám chceme představit tu poslední skupinu – šalvěj jako okrasná trvalka. Možná budete překvapeni, o jak atraktivní rostlinu se jedná.

Šalvěj luční má domovinu v Evropě od nejsevernějších chladných oblastí až do horkého jihu, dokonce se považuje za domácí i v severní Africe (Maroko). U nás ji najdete zejména v teplejších lokalitách na loukách a náspech. Díky vysokým stonkům s velkými květy je oblíbena mezi šlechtiteli, kteří ji často kříží s jinými druhy pro dosažení lepších barev a mohutnějších květenství. Daří se jim to lehce, neboť druh je poněkud variabilní a dobře reaguje na genetické změny. Původní druh je vytrvalý, ale odvozené hybridy mohou být krátkověké.

Azure Snow je povedený kříženec šalvěje luční ze série COLOR SPIRES®, kterou šlechtí v americké školce Walters Gardens z Michiganu Hans A. Hansen. Jméno bylo vybrané trefně, neboť na vrcholu kvetení rostliny opravdu vypadají, jako když na modrofialové nebe těsně před bouřkou napadají sněhově bílé vločky. Květy jsou drobné, hluchavkovité a objevují se od konce května na 40-50 cm vysokých, hustě olistěných stoncích. Listy jsou středně zelené, výrazně vrásněné, široce kopinaté. Pokud rostlinu po odkvětu odstřihnete těsně nad zemí, do měsíce vyroste znovu v hustý trs, který zůstane pěkný až do konce sezóny. Nevyžaduje žádnou péči. Patent č. PP30534 vyšel roku 2019.

Šalvěj poroste v téměř jakékoli propustné zemi, pokud bude alespoň středně živná. Nejlépe se jí daří v lehkých, na humus bohatých půdách a na plném slunci nebo v lehkém stínu. Šalvěj luční vyžaduje prohřátou a dobře odvodněnou půdu. Hnojení většinou není potřeba, ale zajistí spolehlivou druhou vlnu kvetení. Zjara odstraňte všechny nadzemní části rostliny vyjma přízemní růžice nových či přezimujících, zdravých listů. Dostatečně mrazuvzdorná do cca -34 °C a je vhodná i pro pěstování ve venkovních květináčích.

Poslední revize 03-06-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Salvia Color Spires® 'AZURE SNOW'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Salvia Color Spires® 'AZURE SNOW'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Salvia Color Spires® 'AZURE SNOW'
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Salvia nemorosa 'BLAUHÜGEL' (BLUE HILL)
Salvia nemorosa 'OSTFRIESLAND'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.