Eryngium planum 'TINY JACKPOT'

Eryngium planum
Eryngium planum 'TINY JACKPOT'
máčka plocholistá, zakrslý bodlák
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová až inkoustově modrá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

Tiny Jackpot je ve světě bodláků opravdu tím, čím se nazývá: ‚Drobná výhra‘. Tato zakrslá verze lučního bodláku nabízí malé a nebýt těch pichlavých konečků snad by se dalo říct až pomilováníhodné rostliny o výšce jen něco kolem 30 cm. Jsou velice husté a tvoří množství dobře rozvětvených stonků, na jejichž vrcholech koncem června vykvétají atraktivní květy.

Květy máčky plocholisté jsou pichlavé chocholky, botanicky hlávky a pod nimi jako límec trčí nápadné, úzké a protáhlé listeny. Barva je ocelově modrá a čím je květ starší, o to je modrá výraznější, nehledě na fakt, že květ postupně sesychá, což z něj činí ceněný doplněk suchých aranžmá, proto se často jejich květy suší. Pokud budete chtít rostlinu sušit, nařežte je v době nejsilnější barevnosti a zavěste v teplé a tmavé místnosti hlavou dolů. Listy jsou velké, široce oválné, tmavě zelené, lesklé a uspořádané v přízemní růžici

Máčky jsou suchomilné rostliny a mají raději chudší, písčitohlinité půdy. Pěstujte je na plném slunci například ve skalce nebo v ozdobném květináči s propustnou zemí. Hnojení není nutné. Mrazuvzdorná až do cca -45 °C.

Poslední revize 05-08-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Eryngium planum 'BLUE HOBBIT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.