Arum italicum

Arum italicum
Arum italicum
áron italský
VZRŮST nízká trvalka
 nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až červená
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato zvláštní rostlina je častým lákadlem katalogů s cibulovinami a jak už název napovídá, přes svůj exotický vzhled z Bangladéše opravdu nepochází.

Áron je hlízovitá rostlina s velmi nápadnými, mramorovanými listy tmavě zelené barvy s krémově bílým, rovněž nápadným žilkováním. Listy jsou trojcípé a vypadají luxusně, s oblibou se používají do květinových aranžmá. První fáze nových listů raší na podzim a při běžných zimách přezimují pod sněhem. Druhá fáze přichází brzy zjara. Odumírají během léta, kdy rostlina věnuje svou sílu tvorbě plodů. Pokud je vám áron sympatický pro své olistění, zasaďte jej do polostínu, kde budou listy velké a časem vytvoří efektní koberec.

Květy se objevují přibližně v polovině jara a jsou to nízké toulce bledě zelené až bílé barvy podobné kalám. Na začátku léta okvětní plátek zasychá a na stonku uprostřed se začínají tvořit zelené plody, které ke konci léta nabírají dechberoucích barev ohnivě oranžové a červené. Většinou se tak děje v okamžiku, kdy listy již odumřely. Ale může se stát, že díky podzimnímu rašení nových listů se stonky s barevnými plody setkají s čerstvě narostlými listy. Pokud máte přednostně zájem o barevné plody, rostlinu vysaďte na plné slunce.

Všechny části rostliny mohou způsobit silné zažívací potíže, tak je prosím nekonzumujte jako salát k obědu. Někteří lidé mohou být alergičtí při kožním kontaktu se šťávou z listů.

Rostlina potřebuje vlhkou, kyselou zem, dobře odvodněnou, a pro dobrý efekt pravidelné hnojení běžnými hnojivy. Použijte buď tekutá hnojiva každé cca 3 týdny do odumření starých listů, nebo zjara granulovaná (dle návodu). Pokud chcete zachovat olistění přes zimu, vysaďte áron na chráněné stanoviště. Jinak je plně mrazuvzdorný do cca -28°C.

Poslední revize 27-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Arum italicum
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Arum italicum
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.