Echinacea Cone-fections™ 'Minbel252' MINI BELLE

Echinacea Cone-fections™ 'Minbel252'
Echinacea Cone-fections™ 'Minbel252' MINI BELLE
třapatkovka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Firma AB cultivars z Nizozemí, kde šlechtí své výtvory i Arie Blom, nabízí množství krásných trvalek, které si již vydobyly slávu na mezinárodně uznávané úrovni. Například třapatkovek mají 6 sérií a každá rostlina je něčím unikátní a krásná. Jejich série Cone-fections™ do dnešního dne zahrnuje 24 odrůd, které poznáte podle plných květů s vydutými hlavičkami.

Třapatkovka MINI BELLE vznikla jako zmenšenina předchozí vyšší odrůdy Southern Belle. Její stonky mívají 40-60 cm a na jejich vrcholech se skví plné květy v překrásném odstínu jasně růžové barvy. Ještě před úplným rozkvětem mají bílozelené středy, které při dozrávání květu vytvoří typickou půlkulatou hlavičku ve stejné barvě jako okolní okvětní plátky. Jsou 8-9 cm široké a vydrží pěkné po dobu asi 3 týdnů, zatímco ve spodních patrech stonků se tvoří nová poupata. Listy jsou středně zelené a nápadně úzké jako u jednoho ze svých rodičů e. tennesseensis a objevují se více při spodní bázi rostliny.

Třapatkovky jsou krásné a nenáročné trvalky, které kvetou od první poloviny léta až do podzimu. Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů a občasné hnojení v době květu zaručí dlouhé kvetení. Odrůdu Mini Belle vyšlechtil roku 2011 Holanďan Henricus Maria Joseph Holtmaat, patenty: PP28651 (USA – 2017) a EU (45819 – 2017).

Dle aktuální nomenklatury je třapatkovka upřednostňované jméno pro echinaceu, jelikož původní jméno třapatka se preferuje pro rod rudbeckia. Poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané barevné oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kde plně vynikne barva květů. Mrazuvzdornost je do min. -34 °C.

Poslední revize 07-09-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'RASPBERRY TRUFFLE'
Echinacea purpurea 'BUTTERFLY KISSES'®
Echinacea 'SECRET ROMANCE'™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.