Acer palmatum 'ATROPURPUREUM'

Acer palmatum
Acer palmatum 'ATROPURPUREUM'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST vyšší keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů.

Atropurpureum je pomalu až středně rychle rostoucí odrůda japonského javoru, velmi známá a oblíbená po celém světě. Jeho tvar je široce rozkladitý, nové větve se netyčí vzhůru jako například u odrůdy Bloodgood. 5-cípé listy jsou v sezóně nápadně vínově červené a na podzim se zbarvuje do zářivě karmínové až oranžovo-zlaté.

Roste do výšky kolem 3-4m v malých zahradách a 5-6m na větších prostranstvích, kde má více místa na kořeny. Přirozeně vytváří vícekmenný keř s větvemi doširoka rozevřenými, čímž vytvoří nápadnou solitéru v každé zahradě. Pro spolehlivou barvu červených listů jej pěstujte výhradně na plném slunci. V polostínu bude ztrácet barvu a objeví se více tmavě zelených listů.

Může se tvarovat řezem, ale není to potřeba. Nejčastěji se vyholují spodní větve pro vytvoření hladkého vícekmene. Ideálně koncem zimy před rašením. Dává přednost kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Lze pěstovat i ve větších nádobách. U nás je plně mrazuvzdorný až do min. -29 °C.

Poslední revize 31-12-2007; 23-01-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer palmatum výška 100-125 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Acer palmatum výška 100-125 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Acer palmatum výška 100-125 cm, šířka 50-60 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Acer palmatum výška 150-175 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Acer palmatum výška 175-200 cm, šířka 40-60 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Acer palmatum 'BLOODGOOD'
Acer palmatum 'FIREGLOW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.