Cercis canadensis 'JN2' RISING SUN™

Cercis canadensis 'JN2'
Cercis canadensis 'JN2' RISING SUN™
zmarlika kanadská
VZRŮST nízký strom
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:oranžová a žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zmarlika je velmi atraktivní nízký strom či rozložitý keř, většinou zavětvený již nízko nad zemí. Díky tvaru a barvě listů získal ještě jedno jméno – strom lásky. Listy zmarliky jsou totiž přesnou kopií srdce, které malujeme jako ikonu. Existuje několik variet této dřeviny s různě vybarvenými listy a dokonce i převislým habitem, jinými slovy zmarlika nás nepřestává překvapovat a vždy se najde odrůda vhodná právě pro vaši zahradu.

Zmarlika RISING SUN™ pochází z USA, kde ji roku 2003 nalezli Ray a Cindy Jacksonovi ze školky Jackson Nurseries z Belvidere v Tennessee jako náhodného semenáče. Zdobí se unikátně vybarvenými, velkými listy, jež raší zářivě zlatavě oranžovou barvou, která směrem dovnitř keře tmavne tím způsobem, že každý list je jinak vybarvený, jako když skládáte pastelky dle barvy a sytosti – od zlatooranžové, přes žlutavou, žlutozelenou, limetkovou až do středně zelené. Jsou opadavé, široce srdčité, 10-14 cm dlouhé i široké a na podzim nádherně zčervenají a žloutnou. Brzy zjara se objevují drobné, svítivě růžové květy na miniaturních stopkách přímo na dřevě.

Roste rychle a jeho tenké větve tvoří téměř pravidelná patra, viditelná i zdálky na první pohled, takže strom vypadá pěkně souměrně a učesaně. Můžete jej pěstovat jako keř nebo jen jednokmenný strom a mladé větve dobře snáší tvarování, do starších, silnější větví se řez nedoporučuje. Americký patent č. PP21451 byl schválen roku 2010.

Zmarlika je nenáročná na půdu, ale potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou zem a tato odrůda výborně odolává suchu a horku i během rašení nových listů, aniž by se spálily. Preferuje slunnou polohu, ale pokud je to možné, chraňte mladé rostliny před ostrým jarním sluncem a před vysušujícím zimním větrem. Nesnáší přesazování. Plně mrazuvzdorná do min. -29 °C a očekává se ještě vyšší odolnost.

Poslední revize 11-11-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cercis canadensis 'HEARTS OF GOLD'®
Cotinus coggygria 'Ancot'  GOLDEN SPIRIT®
Cercis canadensis 'NC2016-2' ETERNAL FLAME (FLAME THROWER™)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.