Hedera colchica 'SULPHUR HEART'

Hedera colchica
Hedera colchica 'SULPHUR HEART'
břečťan kavkazský
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:žlutá a světle zelená a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Sulphur Heart je málo běžná a překrásná, velkolistá forma břečťanu kavkazského. Listy mohou být velké jako dlaň dospělého muže, jsou srdčité, mírně lesklé, kožovité, neopadavé, světle zelené s bohatým, zlatožlutým probarvením a okraji, přesto některé jsou pouze temně zelené. Má vzdušné, příčepivé kořínky, kterými se chytá opory (zdi, plotu atp.).

Tato stálezelená popínavka je výborná jako doplněk stálezelených aranžmá. Může být vysazena na kterékoliv světové straně, ale ve stínu bude kontrast mezi žlutou a zelenou plochou výraznější. Na slunci budou mít listy více žlutých odstínů, které se v zimě mění do lehce vínové až hnědé. Roste poměrně rychle a spolehlivě tvoří husté stěny barevného listí.

Snáší téměř jakoukoli půdu, přednost dává zásadité (můžete přidat mletý vápenec), humózní, vlhké, ale dobře odvodněné. Řez je možný kdykoli od jara do poloviny léta. Plně mrazuvzdorný do min. -27°C.

Poslední revize 02-01-2008; 10-02-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.