Gleditsia triacanthos 'RUBYLACE'

Gleditsia triacanthos
Gleditsia triacanthos 'RUBYLACE'
dřezovec trojtrnný (beztrnný)
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Mezi milovníky dřezovců se jistě najdou tací, kteří už se někdy setkali s touto zatím poměrně vzácnou odrůdou s názvem Rubylace. Její odlišnost spočívá v barvě listů – zjara při rašení jsou nápadně vínově červené a s teplejšími dny přecházejí v čokoládově hnědou a v létě mají bronzový nádech. Jsou 1-2x zpeřené a vypadají jako list kapradiny.

I přes druhové jméno trojtrnný se jedná o variantu bez trnů. Naštěstí. Kdybyste viděli trny na rodičovské rostlině, asi by vás přešla chuť na takovou lahůdku. Větve jsou spíše horizontální, rychlost růstu záleží na podmínkách. Většinou roste středně rychle (cca 10-20 cm za rok), i když o něco pomaleji než jeho sestra se zlatými listy „Sunburst“. Na konci zimy můžete větve zakrátit a vytvarovat si strom, jak potřebujete. Může se nechat růst keřovitě s větvemi od země nebo spodní větvičky podél kmene vyřezat a nechat pouze korunu. Řez provádějte na konci zimy v bezmrazém období. Velice pěkně vypadá stromek s korunou vyřezanou do deštníku: vrcholový terminál se uřízne a ponechají se pouze boční větve, které se dále rozrůstají do stran a časem se pod svou tíhou mírně sklánějí. Mírné zakracování zajistí bohatší olistění uvnitř koruny.

Pro nejhezčí vybarvení zvolte slunečné stanoviště. Co se půdy týče, není vybíravý a poroste téměř všude. Nejlepšího olistění a celkového vzezření docílíte výsadbou do humózní, vlhké ale dobře odvodněné země. Hnojení nevyžaduje a pokud hnojit budete, ukončete jej v polovině léta, aby plně dozrály letorosty. Kmen bývá dlouho křehký, proto vyvázání do opory je u stromových variant podmínkou. Mrazuvzdorný do min. -29°C.

Poslední revize 13-04-2010
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Gleditsia triacanthos  'RUBYLACE' obvod kmene 8-10 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Albizia julibrissin 'SUMMER CHOCOLATE'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.