Polystichum braunii

Polystichum braunii
Polystichum braunii
kapradina Braunova
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled foto

Kapradina Braunova je náš domácí taxon, který se v Evropě nalézá spíše na chladnějších lokalitách včetně Alp a Skandinávie. Je blízce příbuzná a podobná kapradině laločnaté, jen je vzpřímenější a má delší listové vějíře. Ty jsou složené z drobných, lesklých, chmýřitých lístečků, jež tvoří 5-10 cm dlouhá pinnae (seskupení lístečků podél horizontálního řapíku) a ty vyrůstají z hlavního centrálního žebra. Jsou svěže zelené a dosahují délky až 80 cm. V Česku je tato kapradina ohroženým druhem.

Kapradina Braunova roste na stinných lesních svazích s dostatečnou vlhkostí ale dobrým odtokem vody. Nesnáší rozpálené skalky a suchá podloží. Nejlépe jí vyhovuje vápenitá (zásaditá) půda, v přírodě často roste i na pískovcovo-jílovitých sedimentárních vrstvách. Na první pohled vypadá jako stálezelený druh, ale nebuďte překvapeni, když po prvních silných mrazech listy zhnědnou – řadí se mezi opadavé až polo-opadavé. Po zimě vždy všechny listy ostříhejte a nechte narašit celou rostlinu znovu novými a svěžími listy. Mrazuvzdorná do cca -40 °C.

Poslední revize: 16-02-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Polystichum braunii
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Polystichum braunii
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Polystichum polyblepharum
Dryopteris affinis 'PINDERI'
Dryopteris cycadina (d.atrata)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.