Pleioblastus pygmaeus

Pleioblastus pygmaeus
Pleioblastus pygmaeus
zakrslý bambus
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Zakrslý druh bambusu pygmaeus se řadí k tzv. trávníkovým bambusům, což znamená, že se jedná o rychle a hustě se rozrůstající trvalku, která dokáže během 10 let vytvořit pěkný půdní pokryv na ploše o rozloze až 3x3 metry. Nese asi nejmenší listy z celé skupiny. Jsou svěže zelené, neopadavé, úzké a hustě obrůstají stonky o výšce 20-40 cm. Pochází z Japonska.

Je to bujně se rozrůstající druh, který pro omezení rozšíření do okolní zahrady potřebuje kořenovou bariéru. Listy odolávají silným mrazům, každopádně nejhezčí bude, když jej každé jaro seříznete až k zemi (jako sekačkou na trávu), aby se znovu úplně olistil novými a krásnými, zdravými listy. Pro zahuštění do formy trávníku se někdy seřezává až 2x do roka – zjara před rašením a znovu v polovině července.

Pěstujte jej v úrodné, vlhké ale dobře odvodněné zemi, na plném slunci nebo v polostínu. Je dobře mrazuvzdorný, odolnější než druh pumilus a toleruje až -25 °C na kořenech. Pokud je pod sněhem, přezimuje i tužší zimy i s listy bez úhony.

Poslední revize 21-02-2022.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pleioblastus argenteostriatus f.pumilus (Arundinaria pumila)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.