Armeria pseudarmeria DREAMERIA® 'SWEET DREAMS'

Armeria pseudarmeria DREAMERIA®
Armeria pseudarmeria DREAMERIA® 'SWEET DREAMS'
trávnička velkolistá
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ duben - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Trávnička velkolistá, někdy nazývaná také nepravá, je odolná trvalka ze západních Pyrenejí, kde se přirozeně vyskytuje na přímořských pastvinách zejména portugalského pobřeží. Vyznačuje se velkou odolností vrtochům počasí, není proto divu, že je oblíbená v zahrádkách po celém světě, kam dosahuje její mrazuvzdornost. Jedná se o stálezelenou trvalku s jemnými, trávovitými listy sytě zelené barvy tvořící husté, přízemní polštáře a květy v barvách bílé, růžové, červené a purpurové.

Sweet Dreams je odrůda trávničky velkolisté z australské série DREAMERIA®, kterou vyšlechtil Howard Bentley ve školce Plant Growers Australia sídlící v městské části Melbourne Wonga Park. Cílem bylo vytvořit rostliny, které budou kompaktní, husté a nabídnou prodlouženou dobu kvetení.

Trávnička Sweet Dreams nese středně růžové květy nahloučené v pevných a poměrně velkých hlavičkách květů o průměru až 4 cm, které vypadají jako zmenšenina okrasných česneků. Nevoní. Lodyhy jsou bezlisté, 15-20 cm vysoké a velmi tuhé a pevné – nelámou se, ani nepadají. Úžasnou vlastností je doba kvetení, kterou šlechtitel garantuje od dubna až do raného podzimu. Neopadavé listy jsou širší než u trávničky přímořské, středně zelené, podlouhlé, úzce kopinaté a tvoří efektní přízemní pokryv. Patent č. PP29612 byl vydán roku 2018.

Trávničky mají rády osluněná místa s propustnou půdou a umístění na otevřeném prostranství. Jsou z přírody zvyklé na zasolená prostředí, nebude jim vadit ani posypová sůl, pokud je vysadíte poblíž silnic. Při přípravě výsadbového místa mějte na paměti, že nemají rády, když jim při deštích a po nich stojí u krčku kořene voda, ale nejsou suchomilné, dávají přednost rovnoměrně vlhké půdě. Nehnojte, v příliš živných půdách odumírají od středů. Mrazuvzdorná do cca -29 °C.

Poslední revize 10-04-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Armeria pseudarmeria DREAMERIA®
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Armeria pseudarmeria DREAMERIA®
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Armeria juniperifolia 'RÖSCHEN'
Armeria maritima ARMADA™ 'Rose'
Allium 'MILLENIUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.