Hypericum kalmianum 'Deppe' SUNNY BOULEVARD®

Hypericum kalmianum 'Deppe'
Hypericum kalmianum 'Deppe' SUNNY BOULEVARD®
třezalka tříkvětá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Avšak existuje i několik dřevitých druhů, které zahradníci selektují a šlechtí pro použití v keřových výsadbách v soukromých zahradách i ve veřejné zeleni. Odrůdu SUNNY BOULEVARD® vyšlechtil Timothy D. Wood z amerického města Grand Haven ve státě Michigan, tedy stejný člověk, který se zasloužil například o hortenzii LITTLE LIME® nebo bezinku LEMONY LACE®. Vydané patenty: PP20045 (2009 – USA) a 33315 (2012 – Evropa).

SUNNY BOULEVARD® je odrůda třezalky tříkvěté, oblíbená pro nízký a kompaktní růst a bohaté kvetení od července až do září, čímž se řadí k nejatraktivnějším a nejbohatěji kvetoucím zahradním keřům konce sezóny. Jednotlivé kvítečky zprvu vypadají jako miniaturní narcisy, jsou sytě zlatožluté, velmi podobné běžným bylinným druhům, mají 5 okvětních plátků a střed bohatý na množství tyčinek ve tvaru korunky. Z jednoho stvolu vykvete až 7 květů. Nese opadavé, úzce kopinaté až čárkovité listy podobné rozmarýnu. Od předchozí veleúspěšné odrůdy Gemo se liší nižším růstem, bohatším větvením a kompaktnějším habitem.

Na jaře zakraťte loňské výhony přibližně o jednu až dvě třetiny – čím více ji zmladíte, o to hezčí a pevnější bude v nové sezóně. Drobnějším třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Tento druh je rovněž vhodný do skalky. Netrpí na nemoci ani škůdce. Plně mrazuvzdorná do cca -29 °C a vhodná i do venkovních nádob s dobrým odtokem vody (bez podmisky).

Poslední revize 24-04-2022.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hypericum kalmianum 'Deppe' SUNNY BOULEVARD®
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hypericum kalmianum 'GEMO'
Hypericum kalmianum 'Smhkbf' COBALT-N-GOLD (Blues Festival®)
Hypericum kalmianum var. LATIFOLIA
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.