Geum Cocktail™ 'WET KISS'

Geum Cocktail™
Geum Cocktail™ 'WET KISS'
kuklík
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová až lososová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rodina kuklíků pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Tuto pěknou a bezproblémovou trvalka lze najít v přírodě každého kontinentu vyjma Austrálie a pokaždé v trochu jiném provedení. Nejčastěji se kříží druhy kuklíku čilského, kuklíku šarlatového nebo kuklíku potočního – vždy se záměrem nové barevnosti květů, prodloužené doby kvetení nebo lepší odolnosti mrazům. Všechny naše prodávané odrůdy se osvědčily jako spolehlivé trvalky do všech koutů naší vlasti.

Sérii kuklíků Cocktail™ šlechtí Brent Arpad Horvath z Hebronu ve státě Illinois v USA. Již obsahuje na 8 krásných odrůd, které všechny pojmenoval po nějakém oblíbeném koktejlu, jehož barvy odpopvídají barvě květů: Alabama Slammer, Banana Daiquiri, Citronage, Cosmopolitan, Dark and Stormy, Spanish Fly, Tequila Sunrise a Wet Kiss. Tu poslední nalezl jako samovolnou mutaci úspěšné odrůdy Mai Tai roku 2010 a patent č. PP27227 získala roku 2016.

Kuklík Wet Kiss nabízí nevelké, zato překrásně vybarvené, poloplné květy ve směsi mandarinkově oranžových, lososových a šarlatových tónů. Byl pojmenován po koktejlu, který obsahuje Schnapps z červeného melounu, Amaretto a citrónovou šťávu. Okvětní plátky jsou při okrajích nápadně zvlněné a při pohledu zblízka jsou znatelné výrazné žilky. Vykvétá již začátkem května, je-li teplý nástup jara a hlavní vlna kvetení trvá 4-5 týdnů a poté může v dobrých podmínkách sporadicky nakvétat až do konce léta.

Roste bujně a tvoří huňaté, husté a kompaktní trsy. Listy jsou tzv. dlanitolaločnaté, mají svěže zelenou barvu a lze je využít jako pěkný půdní pokryv. I když jejich velká část vydrží neopadavá, zjara celou rostlinu ostříhejte až k srdíčku, odkud naraší nové listy a stonky s květy.

Kuklík není náročný na půdu, pouze nesmí stát v zamokřené zemi. Na dostatek živin reaguje bohatším olistěním a sytější barvou listů. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Otužilý do cca -29 °C.

Poslední revize 26-04-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geum 'TOTALLY TANGERINE'
Geum rivale 'FLAMES OF PASSION'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.