Geum 'BELL BANK'

Geum
Geum 'BELL BANK'
kuklík
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až lososová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rodina kuklíků pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Tuto pěknou a bezproblémovou trvalka lze najít v přírodě každého kontinentu vyjma Austrálie a pokaždé v trochu jiném provedení. Nejčastěji se kříží druhy kuklíku čilského, kuklíku šarlatového nebo kuklíku potočního – vždy se záměrem nové barevnosti květů, prodloužené doby kvetení nebo lepší odolnosti mrazům. Všechny naše prodávané odrůdy se osvědčily jako spolehlivé trvalky do všech koutů naší vlasti.

Kuklík Bell Bank vytvořil anglický televizní moderátor zahradnických pořadů Geoffrey Smith. Pravděpodobně se jedná o křížence kuklíku potočního, odtud červená barva květů a odrůdy Borisii. Pojmenoval ji po lokalitě Bell Bank Wood v hrabství Yorkshire, kde se právě kuklíkům daří.

Květy jsou poloplné, asi 3-4 cm široké a mají nápadně řasené okraje podobně jako polská odrůda Boheme. Středy jsou plné žlutozelených tyčinek. Vykvétají na 35-45 cm vysokých, dobře větvených stoncích, které směrem vzhůru nabírají tmavý, až mahagonově červenohnědý odstín stejně jako poupata. Květy jsou většinou svěšené jako zvonečky. Vykvétají koncem dubna, hlavní vlna kvetení trvá 5-6 týdnů a poté mohou v dobrých podmínkách sporadicky nakvétat až do konce léta.

Kuklík Bell Bank roste bujně a tvoří huňaté, husté a kompaktní trsy. Listy jsou tzv. dlanitolaločnaté, mají svěže zelenou barvu, vyrůstají v přízemní růžici a lze je využít jako pěkný půdní pokryv. I když velká část z nich vydrží přes zimu neopadavá, zjara celou rostlinu ostříhejte až k srdíčku, odkud naraší nové listy a stonky s květy.

Kuklík není náročný na půdu, pouze nesmí stát v zamokřené zemi. Na dostatek živin reaguje bohatším olistěním a sytější barvou listů. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Otužilý do cca -29 °C a vhodný i do venkovních nádob.

Poslední revize 27-04-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geum 'BOHEMA PINK'
Geum 'Tngeutr' TEMPO™ ROSE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.