Dryopteris erythrosora 'BRILLANCE'

Dryopteris erythrosora
Dryopteris erythrosora 'BRILLANCE'
kapraď japonská, kapraď červenavá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:oranžová a hnědá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kapraď japonská (k. červenavá) je stálezelený a velmi atraktivní druh kapradiny vyznačující se zářivě vybarvenými mladými listy a pravidelně vykrajovanými vějíři. Odrůda Brillance je selekcí se sytějším odstínem oranžově zlatavé až měděně červené barvy při rašení nových listů, který se až v druhé polovině června mění do světle zelené.

Listy jsou velmi lesklé a složené v mírně polehavých vějířích o délce 30-40 cm. Nové rašení se opakuje ještě 1-2 x během sezóny a na podzim listy ztmavnou do sytě zelené a zůstávají pěkné po celou zimu. Odrůda Brillance je natolik odolná, že olistění je často po zimě netknuté mrazem a není potřeba je odřezávat, čímž nabídnou krásné, tmavě zelené pozadí pro rašení nových, oranžově vybarvených listů.

Kapraď japonská je spolehlivý a nenáročný druh, pěstitelé kapradin často z legrace dodávají, že je pro amatéry, protože je téměř nezničitelná. Zvládne i horší půdní podmínky a nejraději má, když o ni nijak nepečujete. Dává přednost polostínu, žije i v naprostém stínu a zem preferuje spíše kyselou, kde nejlépe vybarví listy, a vlhkou, nikoli trvale podmáčenou. Odolává teplotám až do cca -30 °C a pouze po těžších zimách je nutné zjara odstranit staré, nevzhledné a po zimě unavené listy.

Poslední revize: 07-06-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Dryopteris erythrosora
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Dryopteris erythrosora
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Dryopteris erythrosora
Dryopteris lepidopoda
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.