Delosperma 'SUNDELLA TRE COLORI'

Delosperma
Delosperma 'SUNDELLA TRE COLORI'
kosmatec
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:oranžová a červená a purpurová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kosmatec je nádherně kvetoucí skalková rostlina pocházející z Jižní Afriky. Poznáte jej podle tučných listů a přísně plazivého růstu, který zajistí pestrobarevné koberce sedmikráskově tvarovaných květů na těch nejsušších a sluncem spalovaných místech. Jeho listy jsou jako u pravého sukulentu plné vody, takže je zřejmé, že vodu umí zadržet a nevyžaduje ji v zálivce. Listy jsou neopadavé.

Odrůda kosmatce Tre Colori (syn. Carnival) ze série Sundella nabízí svítivě mandarinkově oranžové květy se zlatým odleskem jako u metalízy na autě. Bílé hrdlo zdobí zářivě purpurově růžové oko a korunka béžových prašníků. Květy jsou velké, až 3 cm široké a naměstnané jeden vedle druhého. Vykvétají výhradně za slunného počasí a jakmile se zatáhne na delší dobu, zavřou se. Kosmatce Sundella umí kvést od června až do září, pokud je pěkné a slunné léto.

V zahradnictví jsme potřebovali zakrýt nepříliš pěknou betonovou konstrukci vyvýšeného záhonu a tato rostlina za jeden rok ztrojnásobila svou plochu a vytvořila tak dechberoucí podívanou, že jsme je postupně vysázeli podél celé jedné strany v několika barvách.

Zálivka je nebezpečná, jedná se o suchomilnou rostlinu, kterou jemně zalévejte jen do doby, než v zahradě zakoření. Delosperma musí mít výborně propustnou zem (typicky sukulentní směs písku/kamenné drti a substrátu či dobré zeminy) a umístění na plné slunce. Ideální do skalky, nevhodná do záhonů s těžší půdou, nebo které často zaléváte. Lze pěstovat i v nádobách, které musí mít perfektní odtok vody, ale vyžadují občasnou zálivku. Mrazuvzdornost se udává do cca -27 °C, pokud je dodržena výborná drenáž.

Poslední revize 10-06-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Delosperma 'SUNDELLA TRE COLORI'
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Delosperma ('WOWDAY2') WOW® 'Fire Wonder'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.