Echinacea 'CONETTO™ Melon'

Echinacea
Echinacea 'CONETTO™ Melon'
třapatka
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
CONETTO™ je atraktivní série třapatek z Německa, která nabízí několik barev květů na nízkých stoncích, které tvoří téměř zakrslé trsy ale velké květy. Všechny odrůdy se jmenují po nějakém dobrém ovoci a jméno celé série je slovní hříčkou spojující ‚cone‘ z anglického výrazu pro třapatku ‚coneflower‘ a ‚Cornetto‘, což všichni známe jako zmrzlinové potěšení v kornoutu. Sérii vyšlechtila a nabízí německá firma Kientzler z Gensingenu, jedna ze 6 zakládajících firem evropské divize Proven Winners.

CONETTO™ Melon je nízká třapatka s s okouzlujícími květy neobvyklé barvy. Jsou velké, sladce voňavé, kopretinově tvarované a nesou něžně růžovou až slabě nachovou barvu dozrávajícího vodního melounu – jednoduše k nakousnutí. Vypouklé středy jsou temně oranžové se zelenkavými tyčinkami v samotném prostředku a skýtají množství nektaru pro čmeláky, včely a motýly. Kvete od poloviny července až do raného podzimu. Tvoří kompaktní a husté trsy pokryté množstvím květů. Dorůstá pouze kolem 40 cm na výšku. Listy jsou středně zelené, kopinaté, hrubé a mírně osinaté až plstnaté.

Po odkvětu stačí květ odstřihnout k druhému až třetímu paždí s listem a stonek zachovat, protože podél něj vyrůstají z paždí další poupata, která neúnavně pokračují v kvetení až do konce prázdnin. Po odstranění květů z celé vlny kvetení je dobré rostlinu vždy mírně pohnojit, ať má dost síly vytvořit pěkné a velké květy v další kvetoucí fázi. Listy jsou sytě zelené, mírně drsné, kopinaté a mohou trpět na čerň a padlí, pokud je rostlina v mokré či příliš kamenité, udusané půdě, ale většinou je naprosto bezproblémová. Pozor si dejte brzy na jaře na slimáky, aby vám nezdevastovali nové rašení – rostlina raší později než ostatní trvalky, kdy už jsou i tito nevítaní plži v ničivé síle.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Můžete ji zkusit umístit i do záhonu s vysypanými kamínky, kde barva květů bude zářit nejvíce. Mrazuvzdorná do min. -34°C.

Poslední revize 17-08-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'Hilmoocour'  MOOODZ® COURAGE
Echinacea 'Noecseven' PICKUP PINK®
Echinacea 'Apecssipi' SUNSEEKERS PINK
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.