Coreopsis 'FIREFLY'

Coreopsis
Coreopsis 'FIREFLY'
krásnoočko
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokážou okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Krásnoočko přeslenité, původem z jihovýchodu USA, podobně i jeho následní kříženci, navíc patří k těm nejoblíbenějším, protože je odolné všemu a krom jarního odstranění starých stonků vůbec nic nevyžaduje.

Firefly znamená ‚Světluška‘ a je to jméno pro překrásné hybridní krásnoočko z dílny mé oblíbené šlechtitelky Harini Korlipara ze školky Terra Nova® Nurseries v americkém Oregonu. Jedná se nízkou odrůdu s drobnými ale nápadnými, jednoduchými květy ve tvaru sedmikrásky středně žluté barvy s malým mahagonovým očkem uprostřed. Kvete od konce června až do posledních teplých dnů podzimu. Otrháváním zavadlých květů, nebo raději odstříháváním stonku se starým květem až k prvnímu listu, pomůžete k bohatšímu kvetení a hezčímu trsu, ale není to nezbytné. Kvete nesmírně bohatě a spolehlivě každý rokem.

Listy jsou velmi jemné a samy o sobě okouzlující, ještě než rostlina vykvete. Pokud to nebudete považovat za degradující, přirovnal bych je k listům kopru (bez té vůně přirozeně). Jsou odolné vůči letnímu padlí. Nespornou výhodou tohoto druhu oproti jiným (nejčastěji letničkovým) druhům je fakt, že nerozsévá kolem sebe milióny semínek, takže se neplevelí všude kolem, ale rozrůstá se pouze houstnutím trsu, což je pomalé a krásné. Přirozeně tvoří nízké, kompaktní až uhlazené, husté bochánky se vzpřímenými stonky, takže máte chuť celý trs pohladit jako dobře vychované dítko, kdykoli jdete kolem. Patenty: PP26296 (USA – 2016) a EU 44058 (Evropa – 2016).

Poroste téměř v jakékoli půdě kromě podmáčené a velmi dobře snáší sucho, takže je populární do skalek. Je to nápadná součást trvalkových záhonů, stejně jako atraktivní zpestření mezi dřevinami. Pěstujte jej výhradně na plném slunci. Hnojení nevyžaduje. Po sezóně, popř. před začátkem nové brzy zjara odstříhejte staré, suché stonky těsně nad zemí. Větší trsy možno rozsadit, nejraději zjara nebo koncem léta. Plně mrazuvzdorné do min. -29°C.

Poslední revize 26-08-2022.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis 'Baluptowed' UPTICK™ YELLOW & RED
Coreopsis 'BENGAL TIGER'
Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.