Heuchera 'PARIS'

Heuchera
Heuchera 'PARIS'
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a stříbrná
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až červená
DOBA KVETENÍ květen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Paříž je krásná, charismatická a unikátní. Stejně jako tato dlužicha pojmenovaná po oné metropoli, kterou si mnoho z nás spojuje s láskou a romantikou a když si tam plánujeme výlet, toužíme zažít a vidět něco pěkného. Rozhodnutí pojmenovat tak novou odrůdy dlužichy šlechtitelce Janet N. Egger z americké školky Terra Nova® Nurseries asi netrvalo příliš dlouho, když hledala jméno pro svůj nový výtvor. Tato dlužicha je stejně tak nápadná a lákavá, že je těžké si ji nezamilovat. Jako Paříž. Patent č. PP18881 byl vydán roku 2008.

Dlužicha Paris patří k nejbohatěji a zároveň nejdéle kvetoucím dlužichám vůbec. Jedná se o mezidruhového křížence druhů h. sanguinea, h. micrantha, h. americana a h. cylindrica. Nese středně zelené, téměř neopadavé listy s nápadně stříbřitým mramorováním. Již od konce května se objevují kratší, asi 35 cm vysoké, tmavě červené stonky s neuvěřitelně bohatou násadou korálově červených kvítečků. Vydrží kvést téměř měsíc a mezitím nakvétají další stonky.

Během běžně chladných zim si zachovává většinu listů. Aby byla celoročně pěkná, doporučujeme pravidelně odstříhávat stonky s odkvetlými květy, nebo začátkem července po nejsilnějším kvetení celý trs seříznout kousek nad zemí a nechat opětovně narašit. Po takové akci doporučujeme vydatně hnojit každý týden tekutými hnojivy na okrasné či kvetoucí rostliny.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -40 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 20-10-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera sanguinea 'CORAL FOREST'
Heuchera 'GREENBERRY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.