Malus domestica 'OZARK GOLD'

Malus domestica
Malus domestica 'OZARK GOLD'
jabloň - středně pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Ozark Gold je středně pozdní odrůda jablek, která dozrává až o 3 týdny dříve než oblíbený Golden Delicious, čímž se hodí i do oblastí s kratší vegetační dobou a stihne dozrát. Vznikla v Mountain Grove Experiment Station v Missouri v USA jako kříženec odrůd Golden Delicious, Red Delicious, Jonathan a Ben Davis a představena byla roku 1970. Nese středně velké až velké plody oválného tvaru a lákavě zlatožluté barvy, často s šarlatovými tóny na líčku. Dužina je bílá, pevná a křupavá, aromatická, sladká až mírně sladkokyselá a velmi šťavnatá. Chuť se přirovnává k medu a vanilce s příměsí hrušek a marcipánu.

V našem podnebí se jedná se o podzimní jablka, která se sklízí od konce září do října a v dobrých skladech vydrží až do jara. Je dobře odolná chorobám a nevyžaduje chemická ošetření. Je cizosprašná, ale kvete dlouho, takže seznam partnerů opylovačů je velmi dlouhý. Za všechny alespoň: Čistecké, Discovery, Fuji, Gala, Golden Reinette, Granny Smith, James Grieve, Jonathan, Melrose, Opal, Otava, Pinova, Red Delicious, Rubinola, Rubín, Santana, Spartan, Starking nebo Topaz.

Potřebuje výživnou, dobře odvodněnou ale v létě častěji zavlažovanou půdu a plné slunce. Pokud potřebujete provádět řez, jabloně se řežou v zimě při oblevě nebo zezačátku jara, pokud již přestalo mrznout, ale lepší a zdravější růst nabídnou přirozeně rostoucí stromy bez zásahu. Mrazuvzdorná do min. -34 °C.

Poslední revize 24-10-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica 'OZARK GOLD'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Malus domestica 'OZARK GOLD'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Malus domestica 'SONET'®
Malus domestica BIONDA® 'MARILYN'®
malus domestica  'GOLDEN DELICIOUS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.