Rosa 'KORpurlig' PURPLE RAIN®

Rosa 'KORpurlig'
Rosa 'KORpurlig' PURPLE RAIN®
růže stromková - floribunda (Kordes)
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až purpurová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

PURPLE RAIN™ je překrásná růže s intenzivně vybarvenými květy, kterou vyšlechtil Tim-Hermann Kordes a která roku 2010 získala americký patent č. PP21246. Původně se jedná o půdopokryvnou mnohokvětou růži, která vzešla z křížení odrůdy Bassino (známé i jako Suffolk), ale zde je ve stromkové formě. Je zařazená do série Vigorosa® firmy Kordes zahrnující nízké, bohatě kvetoucí růže až 100% odolné chorobám.

Květy růže PURPLE RAIN™ (‚Nachový déšť‘) jsou svítivě purpurové s nádechem lila-fialové, poloplné až plné jako jiřiny, o průměru 4-5 cm. Velmi připomínají odrůdy Roxy, která je růžovější. Jemně voní. Jakmile v červnu vykvetou, kvetou téměř bez přestávky až do podzimu. Výška korunky je 40-50 cm a šířka do 70 cm. Větve jsou tenčí a částečně se ohýbají do stran. Opadavé listy jsou středně zelené, mírně lesklé a dělené do 5 až 7 lístků. Je velmi mrazuvzdorná do min. -29 °C a zvládne i celoroční pěstování v hlubší nádobě.

Pěstování: Vysaďte ji do stejné úrovně jako je nyní v květináči a dobře zalijte. Kmínek je nutné upevnit k opoře. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Pokud bydlíte v regionu se silnými a dlouhými zimami, doporučujeme korunku včetně roubu ochránit bílou netkanou textilií.

Stříhání: Zjara upravte korunu střídmým řezem na pevnou kostru a odstraňte všechny slabé, nemocné či suché větve. Během sezóny otrhávejte odkvetlé květy či odstraňujte květové výhony k prvnímu 5-listému listu. Pravidelným hnojením zajistíte bohatší násadu na delší období.

Poslední revize: 25-01-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'KNIRPS'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.