Stewartia pseudocamellia var.koreana

Stewartia pseudocamellia var.koreana
Stewartia pseudocamellia var.koreana
pseudokamélie korejská, stewartie
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Rarity
náhled fotonáhled foto

Tato nepravá kamélie – stewartie je velmi podobná své japonské sestře stewartii pseudocamellia. Jedná se o vyšší keř z vlhkých lesů Korey a vyznačuje se zejména kvetením v létě a nádherným, barevným olistěním na podzim.

Tato varieta má květy podobné kaméliím nebo planým růžím, čistě bílé barvy, s 5 okvětními plátky a středem plným žlutých tyčinek. Mají až 7 cm v průměru a na rozdíl od japonského druhu se rozevírají téměř do plocha.

Patří do stejné čeledi čajovníkovitých stejně jako kamélie a pravý čaj, takže i listy jsou velmi podobné. Jsou opadavé, sytě zelené, poměrně tuhé. Mladé listy mají bronzově červený odstín při krajích až do poloviny léta a na podzim se barví do úžasných odstínů zlaté, oranžové a tento druh nabírá i hodně červené a purpurové.

Působivá je i odlupující se borka silnějších větví a kmenů. Starším rostlinám se pomalu odlupuje kůra z kmene jako mozaika z puzzle. V Asii dorůstá maxima 9m, ale v našich podmínkách je většinou o asi třetinu až polovinu menší. Potřebuje propustnou, lehkou, mírně kyselou zem bohatou na živiny, neustále vlhkou. Roste pomalu a nemá ráda přesazování, takže jí najděte konečné místo a tam ji zasaďte na věky věků. Pokud máte malou rostlinu a nevíte zatím, kam s ní, přesazujte ji pouze do větších kontejnerů, než se rozhodnete pro to správné místo v zahradě. Pseudokamélie je dobře mrazuvzdorná, ale nesnáší větrné pozice. Má ráda plné slunce nebo mírné přistínění na část dne. Plně mrazuvzdorná do -29°C.

Poslední revize 24-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Stewartia pseudocamellia var.koreana výška 200-250 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Camellia japonica 'APRIL SNOW'
Stewartia monadelpha
Stewartia rostrata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.