Hibiscus x 'Tangri' PLANET® GRIOTTE

Hibiscus x 'Tangri'
Hibiscus x 'Tangri' PLANET® GRIOTTE
hybridní ibišek bahenní
VZRŮST středně vysoká trvalka
 vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Pravý ibišek bahenní (h. moscheutos) je severoamerický taxon a záměrně se kříží s dalšími druhy (h. coccineus, h. laevis a zejména h. militaris) pro zajímavější barvu květů i listů a jejich tvar, ale hlavně i odolnost mrazům. Pro lepší orientaci takové hybridy označujeme jako Hibiscus x.

PLANET® GRIOTTE je francouzská odrůda hybridního bahenního ibišku zařazeného do série PLANET®, kterou vyšlechtil Alain Tan z městečka Montauban, tedy stejný šlechtitel, který se postaral o sérii CAROUSEL®. Jedná se o křížence druhů h. moscheutos a h. coccineus a poprvé byl představen na prestižním veletrhu novinek Plantarium v holandském Boskoopu roku 2013, kde získal bronzovou medaili. Evropský patent č. 41113 byl vydán v roce 2015.

Ibišek PLANET® GRIOTTE nese velké, 20 až 25 cm široké, světle purpurově fuchsiové květy s vínovým okem uprostřed. Vykvétají dříve než mnoho dalších odrůd, za dobrého počasí již během července a dle stáří rostliny dokážou kvést až do října, dokud je teplé a slunečné počasí. Nevoní. Atraktivní listy jsou javorově tvarované, široce trojlaločné, vínově červené zjara, tmavě zelené s vínovým přelivem během kvetení a koncem léta se barví do zlatavě oranžové a několika odstínů červené. Roste bujně do výšky kolem jednoho metru a v ideálních podmínkách – vlhké až mokré půdě s dostatkem živin se jeho výška může s věkem až zdvojnásobit.

Vyžaduje v sezóně vydatnou zálivku a hnojení zaměřené na tvorbu květů. Hnojení ukončete na konci září a zálivku omezte, jakmile přestane kvést. Pěstujte jej ve vlhké až částečně mokré zemi na plném slunci. Na jaře odřežte všechny loňské stonky a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný – v sezóně pro zadržení vlhkosti a na zimu pro ochránění krčků loňských stvolů, z jejichž spodních bází bude na jaře rašit. Může trpět na dlouhodobé zimní sucho, v takovém případě doporučujeme i v zimě 1-2 x vydatně zalít. Mrazuvzdorný do min. -29 °C.

Poslední revize 01-03-2023.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hibiscus x 'Tangri' PLANET® GRIOTTE
STANDARD
JARO 2023
-


Podobné rostliny
Hibiscus x 'Tahi16' CAROUSEL® Pink Passion
Hibiscus x 'ROYAL GEMS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.