Prunus laurocerasus 'Flippi01' BONAPARTE®

Prunus laurocerasus 'Flippi01'
Prunus laurocerasus 'Flippi01' BONAPARTE®
bobkovišeň lékařská
VZRŮST střední keř
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům.

BONAPARTE® je krásná odrůda bobkovišně s nápadně měděnými novými listy. Tím je podobná jiné úspěšné odrůdě ETNA®, oproti které má ale vzpřímený a užší růst. Tvoří husté, bohatě větvené, neprostupné, stálezelené keře vhodné buď jako menší solitéry nebo do živých plotů. Nese neopadavé, kožovité, široce oválné až obvejčité, temně zelené, lesklé listy, jež zjara raší v sytě oranžově červeném odstínu, než zezelenají. Přirůstá mezi 20 a 30 cm za rok a hned se bohatě větví.

V dubnu vykvétá vzpřímenými hrozny, jež jsou složené z drobných, bílých květů, jež se rozvíjejí z narůžovělých poupat. Silně a sladce voní po šeříku. Po opylení nastupují lákavé, lesklé, černé plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. Nejsou jedovaté, pouze zrníčka v nezralých, tvrdých plodech obsahují stopová množství stejné látky jako hořké mandle, ale musela by se dokonale rozkousat, aby přivodila nevolnost.

Odrůda BONAPARTE® pochází ze školky Straver v německém Emmerichu na hranicích s Holandskem a je chráněna evropským patentem č. EU 60081 z roku 2022.

Potřebuje vlhkou ale nepodmáčenou a dobře propustnou, mírně kyselou půdu, bohatou na živiny. Vyhovuje jí jíl ve spodních částech půdního profilu, ale nesmíte jí vysadit pouze do jílu. Viz pokyny k výsadbě. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě). Stačí dodat hořkou sůl nebo upravit pH půdy na kyselou reakci. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. V případě omrznutí listů nebo větviček stačí zjara zakrátit. Obráží spolehlivě a bujně. BONAPARTE® je mrazuvzdorná do min. -23 °C, ale vzhledem ke svému původu se předpokládá ještě vyšší mrazuvzdornost, kterou momentálně testujeme.

Poslední revize 21-03-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus laurocerasus 'Flippi01' výška 80-100 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Prunus laurocerasus 'Flippi01' výška 80-100 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Prunus laurocerasus 'Flippi01' výška 110 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Prunus laurocerasus 'Flippi01' výška 100-125 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Prunus laurocerasus 'Anbri' ETNA®
Prunus lusitanica 'Ybrazo1' TICO®
Prunus laurocerasus 'ANI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.