HNOJÍK.CZ

HNOJÍK.CZ
organické hnojivo s repelentním účinkem
vhodné pro použití v ekologickém zemědělství (BIO)

Hnojík.cz je inovativní české organické hnojivo vyráběné z hmyzího trusu. Kromě příznivé ceny je jeho obrovskou výhodou naprosto univerzální použití na všechny rostliny od sukulentů, trvalek po okrasné i ovocné dřeviny bez rizika jejich popálení. Navíc jako jediné hnojivo má silný repelentní účinek na škůdce a nemoci rostlin. Z posledních testů účinkuje i na takzvaně neléčitelné choroby jako je šarka švestek nebo škůdce vrtule ořechová. Tím účinkem se míní naprosté vyléčení stromu po několika aplikacích, takže nebylo třeba švestku ani ořech kácet. Zároveň probíhají další testy na mnoha jiných škůdcích a nemocech pro ověření, na co všechno je Hnojík.cz účinný.

Výbornou zprávou je, že funguje například i na lalokonosce, což je noční můra pro všechny pěstitele tvrdolistých, stálezelených a dnes už i jiných rostlin. Hnojík.cz neúčinkuje jako jed, ale jako výborný repelent, který neumožní lalokonosci se usadit a nadále se množit.

Na všechny škůdce funguje v jednom směru díky křemičitanům, díky kterým mají rostlinné buňky pevnější buněčné stěny a na druhé straně je to díky chitinu, který spouští autoimunitní reakci u rostlin viz https://hnojik.cz/chitin/. Firma vyrábějící Hnojík.cz proto prodává i samotné svlečky červíků, které jsou za tímto účelem nejefektivnější. Používají se hlavně u odolných škůdců, jako jsou molice. Někteří škůdci jsou odolnější, někteří to vzdají hned viz https://hnojik.cz/skudci/. Pokud v dodaném hnojivu najdete někdy červíka, ničeho se neobávejte, nejedná se o škůdce, ale produkt hmyzí farmy při výrobě hnojiva.

Způsoby hnojení rostlin

• Posypem – Lehce posypat kolem rostliny (pocukrovat hnojivem kolem stonku). Pravidelně zalévejte pohnojené rostliny.
• Zálivkou – Vylouhujte či protřepejte hnojivo ve vodě. Zalijte kolem rostliny.
• Postřikem – Z připravené zálivky si můžete vzít vodu plnou živin a použít ji postřikem na listy rostlin. Nerozložené hnojivo na dně nádoby se zálivkou použijte na půdu kolem rostlin.

Plíseň na hnojivu

Přespříliš silná vrstva hnojiva kolem zalévaných rostlin se pomaleji rozkládá a může vést k tvorbě plísní na hnojivu. V případě jejího vytvoření hnojivo prohrábněte hrabičkami a příště hnojte ve slabší vrstvě. Hnojivo se lépe rozkládá rovnoměrně rozložené na půdě než z větší hromádky.

pdf
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
 HNOJÍK.CZ 300 ml
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
 HNOJÍK.CZ 300 ml
STANDARD
PRAHA POŠTOU
 HNOJÍK.CZ 2.5 litru
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
 HNOJÍK.CZ 2.5 litru
STANDARD
PRAHA POŠTOU
4 litry
STANDARD
PRAHA POŠTOU
 HNOJÍK.CZ 8 litrů
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
 HNOJÍK.CZ 8 litrů
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.