Syringa meyeri 'Kojubella' LILLIFEE

Syringa meyeri 'Kojubella'
Syringa meyeri 'Kojubella' LILLIFEE
šeřík Meyerův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila až růžová
DOBA KVETENÍ květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Šeřík Meyerův je oblíbený pro svůj zakrslý růst a jemnější texturu, neboť nabízí drobné listy a úzce trubkovité květy v mnohem menších latách, než umí klasické šeříky obecné. Na přelomu tisíciletí se jim věnuje více šlechtitelů a přinášejí nové odrůdy s ještě atraktivnějšími barvami či dokonce opakovaným kvetením.

LILLIFEE je atraktivní zakrslý šeřík Meyerův, který vyšlechtil rakouský botanik s více než třicetiletou praxí v oboru Dr. Helmut Pirc. Evropský patent č. EU 55527 byl vydán roku 2020. Nabízí záplavu světle lila růžových květů ve druhé polovině května. Kvetou asi 3 týdny, v horké části léta si dají pauzu a na jeho konci kvetení opakují v o něco řidších latách. Jednotlivé trubkovité kvítky jsou drobné, uzoučké a nesou nádhernou, příjemně sladkou vůni. Listy jsou menší (3-5 cm dlouhé), okrouhle vejčité, šťavnatě zelené a opadavé.

Keř je kompaktní, hustý a rozložitý. Dorůstá kolem jednoho metru výšky a asi 1,5m šířky a je vhodný jako menší kvetoucí solitéra mezi nižší rostliny a výborně vypadá i v nádobě, nemáte-li zahradu, ale jen balkón či terasu. Roste středně rychle je možné jej po odkvětu zastříhnout nebo radikálně zmladit a pohnojit.

Šeříky se dají pěstovat v téměř jakékoli půdě. Přednost ale dávají neutrální až zásadité, bohaté na živiny, vlhčí a dobře odvodněné. Pro bohaté kvetení doporučujeme plné slunce, i když si zvykne i v polostínu, kde bude mít o něco méně květů. Plně mrazuvzdorný do min. -34 °C a vhodný do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 20-04-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Syringa meyeri 'Kojubella' LILLIFEE výška 30-40 cm, šířka 20-30 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Syringa josikaea
Syringa Bloomerang® 'PINK PERFUME'
Syringa meyeri 'PALIBIN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.