Dryopteris erythrosora var. KOIDZUMIANA

Dryopteris erythrosora var.
Dryopteris erythrosora var. KOIDZUMIANA
kapraď japonská, kapraď červenavá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:hnědá a oranžová a zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
Stálezelené listnáče
Kapraď japonská (k. červenavá) je stálezelený a velmi atraktivní druh kapradiny vyznačující se zářivě vybarvenými mladými listy a pravidelně vykrajovanými vějíři. Varietu koidzumiana selektovala a představila bývalý prezidentka Americké kapradinové společnosti Barbara Jo Hoshozaki (1925-2012). Většinu svého života zasvětila kapradinám, jejich studiu, správnému názvosloví a zároveň i opravám taxonomických chyb.

Japonská kapraď koidzumiana vyniká překrásně zbarvenými mladými listy, jako ostatně všechny odrůdy z této skupiny. Ale koidzumiana má výrazně červenější odstín, který se mění do bronzově zlatavé a posléze do sytě zelené. Listy jsou lesklé, dvakrát zpeřené a tvoří 30-50 cm dlouhé, mírně poléhavé vějíře. Jejich velikost je přímo úměrná množstvím živin a umístěním – tato varieta preferuje teplejší polohy. Nové rašení se opakuje ještě 1-2 x během sezóny. Listy zůstávají pěkné až do příchodu prvních silných mrazů a zjara raší asi nejpozději ze všech.

Kapraď japonská je spolehlivý a nenáročný druh, pěstitelé kapradin často z legrace dodávají, že je pro amatéry, protože je téměř nezničitelná. Zvládne i horší půdní podmínky a nejraději má, když o ni nijak nepečujete. Dává přednost polostínu, žije i v naprostém stínu a zem preferuje spíše kyselou, kde nejlépe vybarví listy, a vlhkou, nikoli trvale podmáčenou. Mrazuvzdorná je do cca -24 °C a zjara doporučujeme odstranit všechny listy a ponechat pouze nově rašící.

Poslední revize: 23-04-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Dryopteris erythrosora var.
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Dryopteris erythrosora var.
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Dryopteris erythrosora
Dryopteris erythrosora 'BRILLANCE'
Dryopteris lepidopoda
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.