Exochorda racemosa 'Huibl' BLUSHING PEARL

Exochorda racemosa 'Huibl'
Exochorda racemosa 'Huibl' BLUSHING PEARL
hroznovec hroznatý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Botanický druh hroznovce je kvetoucí, většinou nepříliš velký keř z Asie, kde najdete asi 4 druhy. A konkrétně z Číny pochází jeden, jemuž se v češtině opravdu vydařilo jméno – nazvali jej hroznovec hroznatý. Je to asi stejně poetické jako dokonalý rým Járy Cimrmana naše staré hodiny bijí čtyři hodiny. Nechme ale úvah o názvosloví a zahleďme se do krásy tohoto naprosto bezproblémového a dosud stále málo známého keře.

BLUSHING PEARL je nizozemská odrůda hroznovce ze školky Huisman Boomkwekerij z roku 2018. Evropský patent č. EU 56631 vyšel v roce 2021. Jako všechny druhy a odrůdy hroznovců nabídne záplavu sněhobílých květů, ale má jednu výjimečnost. Její poupata, která jsou kulatá jako perličky a v angličtině se proto rostlině říká perlový keř, mají růžový nádech, než se rozevřou. Květy jsou uspořádané v krátkých hroznech a objevují se od konce dubna na 2-3 týdny. Jejich množství a vzdálená podobnost s jasmínem vás přímo nutí si přičichnout, ale žádnou vůni nemají.

Opadavé listy jsou podlouhle obvejčité, středně zelené a poskytují atraktivní pozadí pro záplavu sněhobílých květů. Na podzim se mění do medově jantarové. BLUSHING PEARL roste středně rychle (20-30 cm za rok) do vzpřímeného keře trychtýřovitého tvaru o výšce a šířce kolem dvou metrů. V každé kompozici bude vypadat atraktivně, jakmile vykvete, a můžete jej použít buď jako menší solitéru, nebo vhodně doplnit nižšími keři či trvalkami s květy jiných barev. Vhodný i do většího venkovního květináče. Díky ranému kvetení je vhodný zejména do částí zahrady s později kvetoucími rostlinami.

Stříhání není nutné, ale pokud budete chtít rostlinu udržovat menší, řez provádějte až po odkvětu, aby do konce roku vytvořil dostatek větví se záplavou květů. Má rád dobře odvodněnou, přitom vlhčí (nevysychavou), mírně kyselou půdu a plné slunce nebo jen lehký stín. Plně mrazuvzdorný do cca -34 °C.

Poslední revize 29-04-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Exochorda racemosa 'Huibl' výška 20-30 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Exochorda racemosa 'Huibl' výška 20-30 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Exochorda x macrantha 'THE BRIDE'
Exochorda racemosa 'Kolmasprit' MAGICAL SPRINGTIME
Exochorda x macrantha 'Bailmoon' LOTUS MOON™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.