Rhododendron stenopetalum 'LINEARIFOLIUM'

Rhododendron stenopetalum
Rhododendron stenopetalum 'LINEARIFOLIUM'
azalka dřevitá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Rododendrony, azalky a mamoty
náhled fotonáhled foto
Rhododendron stenopetalum je ojedinělý druh stálezelené až polo-opadavé azalky s tenkými listy a ještě tenčími okvětními plátky, díky čemuž se v angličtině nazývá pavoučí azalea. Pochází z japonských ostrovů Honshu a Shikoku.

Linearifolium je zřejmě nejstarší selektovaná variety této tzv. pavoučí azalky. V květnu vykvétá množstvím unikátních květů s uzoučkými okvětními plátky středně růžové barvy. Jemně a sladce voní. Listy jsou podlouhlé, rovněž velmi úzké, středně až tmavě zelené, spíše matné, jemně choupkaté a od zimy do konce jara mají temně vínové tóny. Během mírných zim zůstávají pěkné až do jara, po horší zimě uschnou, opadají a po odkvětu si rostlina vytvoří nové.

Rostlina tvoří nízké, nepravidelně tvarované keře, jejichž habitus je poplatný dřevitým azalkám a přirůstá mezi 10 a 20 cm za rok. Větvičky jsou křehké a v zahradách, které často navštěvují kočky, se vyplatilo omezit jejich poničení vertikálně zapíchanými dřevěnými špejlemi kolem keře, nebo jej umístit do hustého zápoje tak, aby s němu jednoduše nedostaly.

Polo-opadavé azalky jsou vřesovištní rostliny, které podobně jako ty japonské preferují polostín raději než plné slunce a neustále vlhkou, kyselou zem. Zvyknou si i na občasné vyschnutí v letních měsících, ale jejich listy budou slabé a náchylnější k plísním. Pokud na listech najdete flíčky, nebo se list začne nepřirozeně kroutit či ztrácet barvu, bez prodlení použijte některý vhodný fungicid. Většinou stačí 1-2 postřiky, aby rostlina zůstala až do opadání krásná a zdravá. Azalky se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat nebo zmladit keř, učiňte tak co nejdříve na jaře, aby si stačila udělat nové výhony, na jejichž koncích budou květová poupata na příští rok. Obráží spolehlivě. Mají množství povrchových kořenů, kterými čerpají vláhu a živiny. Dopřejte jim při sázení lehkou, propustnou zem s rašelinou, nevápněným kompostem a listovkou. Mrazuvzdorný do min. -24 °C.

Poslední revize 30-05-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rhododendron stenopetalum  'LINEARIFOLIUM' výška 15-20 cm, šířka 20-25 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Rhododendron stenopetalum výška 30-50 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Rhododendron stenopetalum 'Azaare02' STARSTYLE™ LILAC
Rhododendron stenopetalum 'SCHÖNBRUNN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.