Allium 'OSTARA'

Allium
Allium 'OSTARA'
okrasný česnek
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Okrasné česneky jsou impozantní trvalky (cibuloviny), které nadchnou velkými květenstvími většinou v odstínech fialové barvy, ale někdy i bílé a výjimečně i růžové. Mnoho z nich kvete zjara a zanedlouho po odkvětu zatahují listy a celá rostlina se jaksi vytratí, ale existují i letní druhy, kterými se můžete kochat po celou sezónu.

Ostara je unikátní a krásná odrůda okrasného česneku. Jedná se o křížence mezi nízkým druhem a. karataviense a sytě červenokvětým a. atropurpureum. Výsledkem je okrasný česnek s velkými, širokými listy a kratšími stonky o výšce 30-40 cm na jejichž vrcholech se otevírají široké, sytě purpurové květy. Vykvétají později než odrůdy s vysokými stonky a rovněž pěkné listy si drží déle, než po úplném dozrání cibule zavadnou a ztratí se.

Tyto česneky jsou užitečné do trvalkových záhonů v kombinaci s později rašícími letními trvalkami, které nabydou na hmotě, čímž zajistí zakrytí prázdných míst poté, když česnekům po odkvětu odumřou listy. Ideální jsou druhy vyžadující stejné pěstební podmínky – slunce a dobře propustnou zem jako např. svíčkovce, kokardy, třapatky apod.

Velkokvěté česneky potřebují velmi dobře propustnou zem, která nezůstane mokrá (podmáčená) zejména během spánku rostliny - od léta do jara. Během vegetace si s těžší i vlhčí půdou poradit dokáže. Ideální je hlinitopísčitý záhon nebo dobře propustný skalkový terén. Pokud se obáváte, že to nedokážete zajistit, vyjměte rostlinu po odkvětu ze zahrady a zasaďte ji do květináče. Ten umístěte mimo déšť (např. pod přesah střechy), pouze občas trochu svlažte a nechte česnek odpočívat až do jara, kdy jej můžete opětovně vysadit do zahrady i s kořeny, které v květináči mezitím vytvořil. Cibule by měla být min. 5 cm (raději 10 cm) pod úrovní terénu. Preferuje plné slunce a hnojení je možné během růstu listů a před začátkem kvetení. I když celá rostlina voní po česneku, žádná její část není určena ke konzumaci. Stonky jsou dostatečně pevné, aby zvládly běžné počasí, ale nejsou doporučované do otevřených krajin se silnějším větrem. Mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 17-06-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Allium 'OSTARA'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Allium
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Allium karataviense 'RED GIANT'
Allium 'GLOBEMASTER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.