Echinacea 'Ifecssswfu' SUNSEEKERS SWEET FUCHSIA

Echinacea 'Ifecssswfu'
Echinacea 'Ifecssswfu' SUNSEEKERS SWEET FUCHSIA
třapatkovka, hybridní třapatka
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Série třapatek SunSeekers® nabízí několik barev této úžasné trvalky a všechny se pyšní zdravím, plností trsu a bohatým kvetením v sytých barvách, jež neblednou. První část série, jejichž patentová jména začínají na Apecss-, obsahuje odrůdy s jednoduchými květy výrazných tmavých barev. Naproti tomu druhá část se jmény Ifecss- znamená úplně nový směr s odrůdami, které díky svým nádherným, většinou poloplným květům na první pohled vypadají naprosto unikátně, spíše jako gerbery křížené s jiřinami než jako pravé třapatky. Cestu ke slávě započaly roku 2018, kdy první odrůda Sunseekers Salmon získala zlatou medaili od KVBC na nizozemské výstavě novinek Plantarium. Šlechtí je firma Innoflora Breeding BV z Holandska a rostliny licenčně zastupuje Gootjes AllPlant BV.

Že je třapatková série SunSeekers® skvostná, už víme všichni. A že se nás šlechtitelé z Innoflora Plant Breeding snaží téměř každoročně dostat některým ze svých neuvěřitelných výtvorů na kolena, se stává pomalu pravidlem. Rok 2022 není výjimkou, když představili odrůdu SWEET FUCHSIA. Milovníci třapatek dobře ví, že druhové jméno je nachová. Tak proč nás natolik zaskočí nová odrůda v téměř nachové barvě? No, nejspíš proto, že není úplně nachová. Je spíš zářivě fuchsiově červená. To jsou slova, co, chlapi? Chápu, že vás štvu, ale co naplat – i v určování barevnosti musíme být korektní 😊

Třapatka SUNSEEKERS SWEET FUCHSIA je plnokvětý zázrak s velkými květy o rozpětí kolem 10 cm a s několika vrstvami okvětních plátků. Spíš než třapatku připomínají jiřiny a gerbery. Nové okvětní plátky mají při rašení světle zelené okraje a teplejší odstín lososově růžové, ale jen na pár dnů, než dozrají do své typicky svítivě fuchsiové barvy. Jsou silně sladce voňavé a voní přibližně do 3 hodin odpoledne. Stonky jsou pevné a krátké (cca 30 cm), takže trs je kompatní, hustý a bohatý.

Zploštělý střed zdobí masívní shluk tyčinek skýtajících mnoho nektaru pro motýly, čmeláky i včely. Kvetení začíná koncem července či začátkem srpna a pokračuje až do konce září či října podle stáří a síly rostliny. Životnost jednoho květu je 2-3 týdny. Listy jsou zdravé, sytě zelené, mírně drsné, široce kopinaté. Rostliny jsou kompaktní, husté, dobře větvené a tvoří nevysoké trsy.

Po odkvětu stačí odlomit květ nebo odstřihnout u prvního až druhého listu, stonek zachovejte, protože podél něj vyrůstají další poupata, která neúnavně pokračují v kvetení až do konce prázdnin. Tvorbě nových poupat určitě pomůže pravidelné letní hnojení hnojivem na kvetoucí rostliny nejraději každé 2 týdny. Pozor si dejte brzy na jaře na slimáky, aby vám nezdevastovali nové rašení – rostlina raší později než ostatní trvalky, kdy už jsou i tito nevítaní plži v ničivé síle.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Můžete ji zkusit umístit i do záhonu s vysypanými kamínky, kde barva květů bude zářit nejvíce. Dejte si u těchto hybridních třapatek záležet na výsadbě – kvalitní, živná, propustná zem, ale dostatečné vlhko do konce sezóny, aby před zimou dobře zakořenila. Od dalšího roku zálivky většinou není třeba. Mrazuvzdorná do cca -34 °C.

Poslední revize 30-08-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea purpurea 'FATAL ATTRACTION'®
Echinacea 'Hilmoocour'  MOOODZ® COURAGE
Echinacea purpurea 'Jsroho' ROBIN HOOD
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.