Lychnis 'HILL GROUNDS'

Lychnis
Lychnis 'HILL GROUNDS'
kohoutek
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a stříbrná
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rod lychnis, obsahuje asi popsaných 30 druhů trvalek. Česky se mu říká kohoutek, nebo také hvozdík a aby toho nebylo málo, do jejich skupiny v poslední době přibyly i některé silenky, což je i případ jednoho ze dvou rodičů tohoto hybridu – lychnis coronaria. Druhým rodičem byl lychnis flos-jovis. Odrůdu vytvořila Janet Cropley z Hill Grounds, což jsou zahrady v anglickém Northamptonshiru.

Kohoutek Hill Grounds je středně vysoká trvalka s nápadně plstnatými listy a zářivě fuchsiově růžovými květy. Mají asi 3 cm v průměru a vykvétají od června na 60-80 cm vysokých, vzpřímených, ale lehce neučesaných stoncích. Listy, stejně jako stonky, jsou hustě ochmýřené, takže dojem je spíše stříbřitý než zelený, což je jejich opravdová barva. Jsou protáhle kopinaté, polo-opadavé, tvoří přízemní růžici a jen pár menších listů se objevuje v rozvětvení každého stonku.

Hlavní kvetení trvá velmi dlouho – déle než měsíc a poté rostlina začne tvořit nová poupata na stejných stoncích s odkvetlými květy a pokračuje další 2 měsíce. Můžete ji nechat kvést dál, nebo stonky ostříhat a užít si trs pěkných listů, které je rostlina schopná tvořit až do konce léta. Trsy jsou husté a pomalu se rozpínají, ale nejsou plevelné jako původní rodič.

Kohoutek je typická bylina našich luk, kde vyhledává slunce, nepodmáčenou, přednostně neutrální až mírně alkalickou zem, která nebude úplně vyschlá, ale po deštích přebytečná voda vždy odteče – výborně proto zvládá kamenitá podloží. Takové prostředí potřebuje i v zahradě. Zem má raději živnou a dobře reaguje na občasné hnojení. Na jaře opatrně vytrhejte staré, zaschlé listy. Mrazuvzdorná do min. -30 °C, možná i více.

Poslední revize 29-09-2023; 21-07-2024
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Lychnis
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Lychnis
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.